To kolejny bank, który udostępnia taką usługę. Wcześniej możliwość otwarcia rachunku na selfie wprowadziły między innymi ING Bank Śląski, BNP Paribas, Bank Millennium, czy Credit Agricole.

Wideoweryfikacja w Citi Handlowym

Jak otworzyć konto w Citi Handlowym bez wychodzenia z domu? Na początek należy wypełnić odpowiedni wniosek z poziomu smartfona lub komputera. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami i wykonujemy zdjęcie dowodu osobistego. Kolejny krok to zrobienie selfie – czyli zdjęcia twarzy. Umowę zatwierdzamy za pomocą kodu SMS.

Potwierdzenie otwarcia konta otrzymamy na maila. Cały proces ma potrwać nie więcej niż 10 minut. Zaraz po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej klient może zarejestrować się do bankowości elektronicznej Citibank Online i otworzyć kolejne rachunki dostępne w ofercie banku.

Otwarcie konta „na selfie” w Citi Handlowym nie wymaga pobierania aplikacji banku. Formularz wniosku o konto jest dostępny na stronie internetowej banku. Klient, który aplikuje o konto w procesie biometrycznym, może otworzyć dowolny rodzaj konta osobistego z aktualnej oferty banku. Konta otwarte w tym procesie mają pełną funkcjonalność i korzyści produktu, tak jak rachunki otwarte w oddziale – czytamy w komunikacie.

Citi Handlowy jest pierwszym bankiem w Polsce, który dzięki biometrii twarzy pozwala uruchomić zdalnie już 3 produkty – konto osobiste, kartę kredytową i pożyczkę. Możliwość zdalnego aplikowania o kartę kredytową i pożyczkę gotówkową pojawiło się w Citi w sierpniu zeszłego roku.