Partner serwisu Visa dla biznesu

Korea Południowa, blockchain, Samsung – jakieś pytania?

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Blockchain#Samsung
Opublikowano: 13 czerwca 2018, 13:49 Aktualizacja: 7 maja 2019, 22:39

Banki w Korei Południowej przygotowują się do wprowadzenia systemu, który zweryfikuje tożsamość klienta w oparciu o technologię blockchain. Usługa ma być dostępna w przypadku logowań zarówno mobilnych, jak i ze strony www.

Koreańska Federacja Banków (KFB) poinformowała, że system BankSign wprowadzony zostanie już w najbliższym miesiącu i będzie stanowił alternatywę dla powszechnie stosowanego i niezbyt lubianego przez użytkowników, publicznego systemu weryfikacji tożsamości w bankowości internetowej. O sprawie informuje serwis Finextra.

Bankowość oparta o blockchain

KFB nie podało jeszcze technicznych szczegółów tego, jak system ma działać. Wiadomo jedynie, że BankSign został zbudowany na prywatnym systemie blockchain, który został stworzony przez Samsung SDS. Wprowadzenie nowego systemu możliwe jest dzięki decyzji rządu o zmianie ustawy w związku z podpisem elektronicznym. Nowe przepisy znoszą obowiązkowe stosowanie publicznego systemu weryfikacji. BankSign testowane jest już wśród pracowników banków.

W Polsce na taką współpracę należałoby jeszcze poczekać, jednak zauważamy coraz większe zainteresowanie branżą kryptowalut i blockchain ze strony rządu. Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że odbyło się pierwsze spotkanie Grupy roboczej ds. Blockchain w Komisji Nadzoru Finansowego. W skład spotkania weszli między innymi przedstawiciele branży kryptowalut. Grupa ma się zajmować aspektami operacyjnymi i prawnymi, które dotyczą technologii blockchain, ze szczególnym naciskiem na uregulowanie tematu walut wirtualnych. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

korea-poludniowa-wprowadza-weryfikacje-klienta-oparta-o-blockchain