Klient może wnioskować o pożyczkę lub kartę kredytową bez wychodzenia z domu, w dowolnie wybranym czasie, bez konieczności wizyty w oddziale czy też umawiania wizyty kuriera. Rozwiązanie jest dostępne dla klientów na każdym urządzeniu, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

Biometryczny proces kredytowy w Citi Handlowym

Nowy proces aplikowania o kredyt w Citi Handlowy składa się z 3 etapów. Na początek należy wypełnić wniosek na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Następnie niezbędne będzie biometryczne potwierdzenie tożsamości, właśnie za pomocą selfie. Klient, podczas aplikowania zostanie poproszony o zrobienie zdjęcia swojego dowodu osobistego oraz zdjęcia swojej twarzy. Rozwiązanie biometryczne umożliwi potwierdzenie nie tylko zgodności selfie ze zdjęciem z dokumentu, ale też autentyczności dowodu, jak i samego selfie. Ostatni etap procesu to automatyczna weryfikacja dochodu – klient załącza dokumenty dochodowe w wymaganym do automatycznej weryfikacji formacie pdf.

Odbierz kartę kredytową I 400 zł na hulajnogę Xiaomi

W informacji prasowej czytamy, że Citi Handlowy wdrożył biometryczny proces kredytowy we współpracy z dwoma fintechami, których rozwiązania umożliwiają automatyczną weryfikację dochodu oraz zdalne potwierdzanie tożsamości. Na razie biometryczny proces kredytowy można rozpocząć na stronie Citi Handlowy, w kolejnym etapie zostanie wdrożony na stronach zewnętrznych, które umożliwią aplikowanie o kartę kredytową banku.

Weryfikacja tożsamości w oparciu o selfie (wideoweryfikacja) to jeden z najnowszych trendów w polskim sektorze bankowym. Kilka miesięcy temu podobne rozwiązanie wdrożył Bank Pekao – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Pekao wykorzystuje selfie w procesie zdalnego otwierania konta. Bez konieczności wizyty w oddziale rachunek można otworzyć także w Santander Bank Polska i mBanku, ale w obu przypadkach konieczne jest połączenie wideo z konsultantem.

Złóż wniosek o kartę w citi handlowym I zyskał 400 zł w allegro