Partner serwisu Visa dla biznesu

Lidl Pay w Polsce coraz bliżej

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 14 stycznia 2020, 10:22 Aktualizacja: 14 stycznia 2020, 11:37

Już niebawem sieć sklepów Lidl udostępni płatności mobilne Lidl Pay wszystkim klientom. Niewykluczone, że stanie się to jeszcze w lutym 2020 roku. Pracownicy mieli już otrzymać wytyczne, jak korzystać z nowego systemu.

Lidl Pay dostępny dla wszystkich klientów już od przyszłego tygodnia

Takie informacje podaje serwis Wiadomości Handlowe. Portal odwołuje się do publikacji Sebastiana Rennacka, analityka sektora handlu Lebensmittel Zeitung. Rennack opublikował na LinkedInie zdjęcia instrukcji korzystania z Lidl Pay, które miały zostać przekazane pracownikom polskich sklepów Lidl. Instrukcję można zobaczyć poniżej.

Płatności mobilne Lidl Pay już w lutym 2020 roku?

Serwis Wiadomości Handlowe przypomina, że niemiecka sieć dyskontów prowadziła pilotaż Lidl Pay przez kilka miesięcy. Teraz z informacji portalu wynika, że nowy rodzaj płatności mobilnych zadebiutuje w Polsce jeszcze w lutym 2020 roku. Na razie Lidl Pay działa w Hiszpanii, gdzie ma zbierać bardzo dobre recenzje.

Jak to działa? Bardzo podobnie jak inne usługi tego typu. Na początek podpinamy kartę płatniczą do aplikacji Lidl Plus i dokonujemy autoryzacji za pomocą kodu otrzymanego SMS-em. W momencie płatności generujemy kod QR z aplikacji, który następnie, który jest skanowany przez kasjera. Pozornie nie jest to wcale wygodniejsze od Apple Pay, czy Google Pay, ale niewykluczone, że Lidl zaoferuje pewne benefity osobom korzystającym właśnie z ich płatności mobilnych.

Lidl Pay to kolejny etap cyfryzacji polskich sklepów sieci. Firma pracuje także nad kasami samoobsługowymi, które są obecnie testowane w Warszawie i w Poznaniu. Co więcej niemiecka grupa uruchomiła w Polsce również swój sklep internetowy, który kusi klientów atrakcyjnymi promocjami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

lidl-pay-w-polsce-coraz-blizej