Partner serwisu Visa dla biznesu

Lidl Pay w Polsce coraz bliżej

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 14 stycznia 2020, 10:22 Aktualizacja: 14 stycznia 2020, 11:37

Już niebawem sieć sklepów Lidl udostępni płatności mobilne Lidl Pay wszystkim klientom. Niewykluczone, że stanie się to jeszcze w lutym 2020 roku. Pracownicy mieli już otrzymać wytyczne, jak korzystać z nowego systemu.

Takie informacje podaje serwis Wiadomości Handlowe. Portal odwołuje się do publikacji Sebastiana Rennacka, analityka sektora handlu Lebensmittel Zeitung. Rennack opublikował na LinkedInie zdjęcia instrukcji korzystania z Lidl Pay, które miały zostać przekazane pracownikom polskich sklepów Lidl. Instrukcję można zobaczyć poniżej.

Płatności mobilne Lidl Pay już w lutym 2020 roku?

Serwis Wiadomości Handlowe przypomina, że niemiecka sieć dyskontów prowadziła pilotaż Lidl Pay przez kilka miesięcy. Teraz z informacji portalu wynika, że nowy rodzaj płatności mobilnych zadebiutuje w Polsce jeszcze w lutym 2020 roku. Na razie Lidl Pay działa w Hiszpanii, gdzie ma zbierać bardzo dobre recenzje.

Jak to działa? Bardzo podobnie jak inne usługi tego typu. Na początek podpinamy kartę płatniczą do aplikacji Lidl Plus i dokonujemy autoryzacji za pomocą kodu otrzymanego SMS-em. W momencie płatności generujemy kod QR z aplikacji, który następnie, który jest skanowany przez kasjera. Pozornie nie jest to wcale wygodniejsze od Apple Pay, czy Google Pay, ale niewykluczone, że Lidl zaoferuje pewne benefity osobom korzystającym właśnie z ich płatności mobilnych.

Lidl Pay to kolejny etap cyfryzacji polskich sklepów sieci. Firma pracuje także nad kasami samoobsługowymi, które są obecnie testowane w Warszawie i w Poznaniu. Co więcej niemiecka grupa uruchomiła w Polsce również swój sklep internetowy, który kusi klientów atrakcyjnymi promocjami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

lidl-pay-w-polsce-coraz-blizej