Wiadomości Handlowe informują, że pilotaż na niewielką skalę potrwa przez kilka miesięcy, a następnie Lidl Pay będzie dostępny dla wszystkich klientów w naszym kraju. Serwis przypomina, że usługa działa obecnie w Hiszpanii, gdzie zbiera bardzo dobre recenzje.

Lidl wprowadza własny system płatności mobilnych

Jak korzystać z Lidl Pay? Na początek należy podpiąć swoją kartę płatniczą do aplikacji Lidl Plus i dokonać jej autoryzacji za pomocą kodu otrzymanego SMS-em. W trakcie płatności przy kasie generujemy kod QR z aplikacji, który następnie jest skanowany przez kasjera. Można dyskutować o tym, czy takie rozwiązanie jest wygodniejsze niż zbliżenie karty/telefonu/zegarka do terminala, ale od przybytku głowa nie boli.

Własny system płatności mobilnych to kolejny krok na drodze do cyfryzacji sklepów Lidl. Aplikacja Lidl Plus działa w Polsce od wiosny bieżącego roku, a od niedawna Polacy mogą także korzystać ze sklepu internetowego Lidl. Docelowo produkty zakupione online będzie można odbierać w Paczkomatach InPost – prawdopodobnie na przełomie 2019 i 2020 roku.

Sieć pracuje także nad kasami samoobsługowymi, a pierwsze urządzenia są już testowane w wybranych warszawskich i poznańskich lokalizacjach. Pilotaż ma być stopniowo rozszerzany na kolejne sklepy, co jest na pewno dobrą informacją dla klientów. Popularne „samoobsługówki” to już w zasadzie standard w placówkach największych dyskontów działających w Polsce.