Partner serwisu Visa dla biznesu

Lidl Pay wystartuje w Polsce już na początku przyszłego roku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 19 listopada 2019, 12:41 Aktualizacja: 19 listopada 2019, 15:21

Niemiecka sieć Lidl wprowadzi do Polski swój własny system płatności mobilnych – wynika z nieoficjalnych informacji serwisu Wiadomości Handlowe. Lidl Pay ma być dostępny dla wszystkich Polaków w lutym 2020 roku.

Wiadomości Handlowe informują, że pilotaż na niewielką skalę potrwa przez kilka miesięcy, a następnie Lidl Pay będzie dostępny dla wszystkich klientów w naszym kraju. Serwis przypomina, że usługa działa obecnie w Hiszpanii, gdzie zbiera bardzo dobre recenzje.

Lidl wprowadza własny system płatności mobilnych

Jak korzystać z Lidl Pay? Na początek należy podpiąć swoją kartę płatniczą do aplikacji Lidl Plus i dokonać jej autoryzacji za pomocą kodu otrzymanego SMS-em. W trakcie płatności przy kasie generujemy kod QR z aplikacji, który następnie jest skanowany przez kasjera. Można dyskutować o tym, czy takie rozwiązanie jest wygodniejsze niż zbliżenie karty/telefonu/zegarka do terminala, ale od przybytku głowa nie boli.

Własny system płatności mobilnych to kolejny krok na drodze do cyfryzacji sklepów Lidl. Aplikacja Lidl Plus działa w Polsce od wiosny bieżącego roku, a od niedawna Polacy mogą także korzystać ze sklepu internetowego Lidl. Docelowo produkty zakupione online będzie można odbierać w Paczkomatach InPost – prawdopodobnie na przełomie 2019 i 2020 roku.

Sieć pracuje także nad kasami samoobsługowymi, a pierwsze urządzenia są już testowane w wybranych warszawskich i poznańskich lokalizacjach. Pilotaż ma być stopniowo rozszerzany na kolejne sklepy, co jest na pewno dobrą informacją dla klientów. Popularne „samoobsługówki” to już w zasadzie standard w placówkach największych dyskontów działających w Polsce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

lidl-pay-wystartuje-w-polsce-juz-na-poczatku-przyszlego-roku