Na razie nowa funkcja jest dostępna tylko dla posiadaczy urządzeń z Androidem. Do złożenia wniosku o limit odnawialny wystarczy smartfon z dostępem do Internetu.

Nowe funkcje w aplikacji IKO

Limit odnawialny to kredyt związany z rachunkiem klienta. Jest to stale dostępna linia kredytowa, z której środki można przeznaczyć na dowolny cel. Nie powinniśmy mylić limitu odnawialnego z debetem, ponieważ są to dwa różne produkty finansowe.

W komunikacie PKO Banku Polskiego czytamy, że spłata limitu następuje z bieżących wpływów na koncie. Umowę można podpisać online, bez dodatkowych dokumentów, czy konieczności wizyty w oddziale. Sposób podpisania umowy wybiera sam klient, a opcje są następujące: online, w oddziale banku lub po dostarczeniu przez kuriera.

Po podpisaniu dokumentów online środki z limitu zostaną od razu udostępnione na koncie użytkownika. Jeżeli dokumenty dostarczy kurier, środki trafią na rachunek klienta po odebraniu umowy przez bank. Co ważne odsetki spłacamy tylko od wykorzystanej kwoty limitu. Wstępną decyzję kredytową klient pozna w trakcie wypełnienia wniosku, z kolei ostateczna decyzja o przyznaniu i wysokości limitu trafi do użytkownika po przeprowadzeniu pełnej oceny zdolności kredytowej.

W następnych miesiącach PKO Bank Polski planuje udostępnienie kolejnych funkcji w swojej aplikacji mobilnej. Chodzi opłacanie parkowania, możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej, czy kupowania kart podarunkowych. Przy okazji warto przypomnieć, że z poziomu IKO klienci wykonali już ponad 200 mln transakcji.