Od 16 kwietnia do 31 maja „Lokalny ryneczek” utworzony w Allegro Lokalnie pozwoli właścicielom lokalnych firm wznowić sprzedaż online za darmo i dotrzeć do klientów z ich okolicy, a nawet z całego kraju. Jedynym warunkiem jest to, że muszą sprzedawać produkty pierwszej potrzeby.

Nowa oferta Allegro dla małych firm

„Lokalny ryneczek” na Allegro Lokalnie tworzy kilka kategorii produktów, które są niezbędne w życiu codziennym podczas izolacji. Są to żywność, produkty higieny osobistej, kosmetyki, produkty dla zwierząt i rośliny. Allegro Lokalnie umożliwia sprzedawcom oferowanie płatności online i różnych metod dostawy, dzięki czemu mogą bezpiecznie wysyłać produkty, unikając kontaktu z innymi.

Dostępna jest również możliwość odbioru osobistego i dostawa od drzwi do drzwi, a sprzedawcy są informowani o tym, w jaki sposób zorganizować to bezpiecznie i odpowiedzialnie.  Podobnie jak całe Allegro Lokalnie, te transakcje również objęte są Programem Ochrony Kupujących. Sprzedawcy nie muszą się dodatkowo rejestrować – wystarczy ich konto na Allegro.

To kolejne działanie Allegro w związku z pandemią koronawirusa. Wcześniej serwis wprowadził między innymi darmowe dostawy Allegro Smart dla wszystkich klientów. Dodatkowo na platformie pojawił się również pakiet wsparcia dla sprzedających, w ramach którego wstrzymano zapowiadane podwyżki, czy zaoferowano pożyczkę z cashbackiem.