Partner serwisu Visa dla biznesu

Małe firmy mogą już sprzedawać za darmo na Allegro Lokalnie

Fintek
Fintek
#Allegro#e-commerce#Koronawirus
Opublikowano: 17 kwietnia 2020, 11:33 Aktualizacja: 17 kwietnia 2020, 11:34

Małe lokalne firmy, na których działalność negatywnie wpłynęła trwająca pandemia, mogą teraz za darmo sprzedawać swoje produkty przez Internet na Allegro Lokalnie. Sprzedaż będzie bezpłatna w nowej kategorii o nazwie „Lokalny ryneczek”, w której umieszczane będą wyłącznie oferty dotyczące niezbędnych produktów, takich jak żywność, środki higieny osobistej, kosmetyki, produkty dla zwierząt i rośliny.

Małe firmy mogą sprzedawać za darmo na Allegro Lokalnie

Od 16 kwietnia do 31 maja „Lokalny ryneczek” utworzony w Allegro Lokalnie pozwoli właścicielom lokalnych firm wznowić sprzedaż online za darmo i dotrzeć do klientów z ich okolicy, a nawet z całego kraju. Jedynym warunkiem jest to, że muszą sprzedawać produkty pierwszej potrzeby.

Nowa oferta Allegro dla małych firm

„Lokalny ryneczek” na Allegro Lokalnie tworzy kilka kategorii produktów, które są niezbędne w życiu codziennym podczas izolacji. Są to żywność, produkty higieny osobistej, kosmetyki, produkty dla zwierząt i rośliny. Allegro Lokalnie umożliwia sprzedawcom oferowanie płatności online i różnych metod dostawy, dzięki czemu mogą bezpiecznie wysyłać produkty, unikając kontaktu z innymi.

Dostępna jest również możliwość odbioru osobistego i dostawa od drzwi do drzwi, a sprzedawcy są informowani o tym, w jaki sposób zorganizować to bezpiecznie i odpowiedzialnie.  Podobnie jak całe Allegro Lokalnie, te transakcje również objęte są Programem Ochrony Kupujących. Sprzedawcy nie muszą się dodatkowo rejestrować – wystarczy ich konto na Allegro.

To kolejne działanie Allegro w związku z pandemią koronawirusa. Wcześniej serwis wprowadził między innymi darmowe dostawy Allegro Smart dla wszystkich klientów. Dodatkowo na platformie pojawił się również pakiet wsparcia dla sprzedających, w ramach którego wstrzymano zapowiadane podwyżki, czy zaoferowano pożyczkę z cashbackiem.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

male-firmy-moga-sprzedawac-za-darmo-na-allegro-lokalnie