Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech pomoże walczyć z emisją CO2. Mastercard tworzy nową aplikację

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 27 lutego 2019, 11:28 Aktualizacja: 15 kwietnia 2019, 22:25

Fintech rusza na ratunek Matce Ziemi. Mastercard i Doconomy nawiązały współpracę, dzięki której chcą walczyć ze zmianami klimatu. W tym celu wprowadzą aplikację DO – bezpłatną i prostą usługę z zakresu bankowości mobilnej. Apka umożliwi śledzenie i obniżenie naszego śladu węglowego, a także kompensację generowanych przez nas emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Fintech pomoże ograniczyć emisję CO2. Mastercard i Doconomy tworzą nową aplikację

Do rachunku dołączana będzie też biodegradowalna karta płatnicza DO Mastercard, z nadrukami na bazie substancji pozyskanych przy oczyszczaniu powietrza (technologia Air-Ink). Aplikacja DO będzie dostępna od kwietnia, a jej wprowadzenie jest planowane również w Polsce.

Mastercard i Doconomy chcą zapobiec zmianom klimatu

Wprowadzana przez Mastercard i Doconomy aplikacja DO pomaga ekologicznie zaangażowanym konsumentom podejmować codzienne decyzje zakupowe zgodnie z wartościami, które wyznają. DO umożliwia również kompensację emisji gazów cieplarnianych poprzez zaangażowanie w proekologiczne projekty, certyfikowane przez ONZ. W ramach usługi można zainwestować w fundusze, które wywierają pozytywny wpływ na ludzi i planetę. W efekcie aplikacja pozwala konsumentom zrozumieć wpływ ich konsumpcji na środowisko naturalne oraz daje im do ręki gotowe narzędzia, dzięki którym mogą wspierać jego ochronę.

Oprócz aplikacji, klienci mogą otrzymać również fizyczną, przyjazną dla klimatu i biodegradowalną kartę płatniczą DO Mastercard. Nadruki na tej karcie wykonane są na bazie substancji, które kiedyś zanieczyszczały powietrze, a następnie zostały z niego pozyskane, aby to powietrze oczyścić. Jest też w pełni zbliżeniowa, ponieważ nie ma paska magnetycznego. To pierwsza tego rodzaju karta na świecie.

Doconomy to fintech założony w 2018 roku. Wizją startupu jest wspieranie ludzi w prowadzeniu ekologicznego trybu życia poprzez udostępnianie prostych usług bankowości mobilnej, które pomagają im zmieniać swoje nawyki, zarządzać oszczędnościami i uzyskiwać nagrody za bardziej zrównoważoną konsumpcję.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mastercard-doconomy-aplikacja-do-ekologia