Ekologiczna Green Card została wprowadzona na rynek w listopadzie 2019 roku. Oprócz zobowiązania posadzenia jednego drzewa za każde wydane nią 100 euro, sama karta została wyprodukowana w sposób uwzględniający na każdym etapie, od pakowania aż po produkcję i ochronę środowiska. Fintech bunq działa obecnie w 30 europejskich krajach – także w Polsce.

Mastercard i bunq rozszerzają współpracę

Od uruchomienia inicjatywy Green Card cztery miesiące temu ten cyfrowy bank posadził już ponad 100 tys. drzew, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o 30,8 mln kg, czyli równowartość 32 560 lotów z Paryża do Nowego Jorku – czytamy w komunikacie.

Współpraca Mastercard i bunq rozpoczęła się w 2015 r., kiedy to nowo powstały bank oficjalnie wszedł na rynek. Od tamtego czasu bunq i Mastercard wspólnie zaoferowały klientom wiele kart płatniczych. Niedawno wprowadzono karty takie jak Green Card oraz Travel Card, która zapewnia podróżującym dostęp do rzeczywistych kursów wymiany walut w dowolnym miejscu na świecie.

Kilka tygodni temu pisaliśmy także o współpracy Mastercard z fintechem ZEN, który chce oferować kompleksowe rozwiązania dla małych i średnich firm. Obecnie spółka opracowuje strategię marketingową, a premiera pakietu usług ZEN została zaplanowana na II kwartał 2020 roku.