Niestety kwota dofinansowania nie została ujawniona. Niemniej to kolejna inwestycja pozyskana przez fintech. W maju Marqeta otrzymała 150 mln dolarów, co ustaliło jej wycenę na poziomie 4,3 mld USD. Z kolei jeszcze w 2019 roku spółka mogła pochwalić się dofinansowaniem na poziomie 160 mln dolarów, od takich podmiotów jak Visa, czy Goldmann Sachs.

Marqeta pozyskuje kolejnego inwestora – Mastercard

Teraz do grona inwestorów Marqety dołącza Mastercard, ale niestety suma dofinansowania nie została ujawniona. Oba podmioty współpracują ze sobą od 2014 roku. Ostatnie inwestycje sprawiły, że amerykański fintech coraz mocniej zastanawia się nad wejściem na giełdę. Jeszcze w lipcu Reuters donosił, że IPO Marqety może nastąpić jeszcze przed końcem 2020 roku.

Marqeta to spółka założona w 2010 roku w Oakland – nieopodal San Francisco. Fintech zbudował otwartą platformę API dla podmiotów, które chcą szybko przejść procedurę niezbędną do wydawania karty płatniczej. Do klientów firmy należą między innymi Uber, Square, Affirm, a w Polsce np. Twisto.

Amerykański fintech pracuje nad rozwojem nowych usług. Kilka tygodni temu pisaliśmy o nowym rozwiązaniu wdrożonym przez Marqetę – chodzi o produkt TaaS, czyli Tokenization-as-a-Service.