Partner serwisu Visa dla biznesu

Ciężkie czasy wymuszają zmiany. Mastercard podwyższa limit bez PIN w 29 krajach

Fintek
Fintek
#Fintech#Koronawirus#Mastercard
Opublikowano: 25 marca 2020, 12:25 Aktualizacja: 25 marca 2020, 15:13

Mastercard podnosi limit płatności zbliżeniowych bez konieczności podawania kodu PIN w 29 krajach. W większości państw limit wzrasta dwukrotnie, co jest zbieżne z podwyższeniem go w Polsce z 50 zł do 100 zł.

Ciężkie czasy wymuszają zmiany. Mastercard podwyższa limit bez PIN w 29 krajach

W trosce o zdrowie konsumentów i sprzedawców sektor finansowy postanowił przyspieszyć podwyższenie dotychczasowego limitu płatności bez PIN, odpowiadając na apele NBP, KNF i Ministerstwa Finansów. Od północy 20 marca wszystkie karty Mastercard w Polsce nie wymagają podawania kodu PIN dla transakcji zbliżeniowych o wartości do 100 złotych, wszędzie tam, gdzie terminale płatnicze zostały odpowiednio zaktualizowane. Podobne zmiany wprowadziła również Visa.

Inne kraje także podnoszą limit płatności bez PIN

Obecnie 75% wszystkich transakcji kartami Mastercard w Europie realizowanych jest zbliżeniowo. Polska znajduje się przy tym w ścisłej czołówce w naszym regionie, a częściej od nas w ten sposób płacą jedynie Czesi – czytamy w komunikacie.

Spośród 29 krajów objętych zmianami przodują Polska, także Wielka Brytania, Irlandia i Estonia, które wprowadzają nowe limity dla płatności bez PIN na stałe. Tymczasem kraje, takie jak Holandia czy Grecja, podwyższają go tymczasowo, w reakcji na aktualną, trudną sytuację. Poniższa tabela przedstawia wszystkie 29 krajów z dotychczasowymi i nowymi limitami płatności bez PIN.

Limit płatności bez PIN Mastercard

W Polsce gotowość do podniesienia limitu płatności bez PIN do 100 złotych ogłosiła także Visa. Dodatkowo terminale zaktualizowały już takie podmioty jak eService, First Data Polcard i Polskie ePłatności, czyli najwięksi operatorzy tego typu urządzeń w Polsce. Szybkie zmiany mają związek z pandemią koronawirusa, ponieważ wyższy limit płatności bez PIN oznacza rzadszą konieczność dotykania terminala, przez co zmieniejsza ryzyko zarażenia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mastercard-podwyzsza-limit-pin-29-krajach