W korespondencji wysłanej do klientów czytamy, że już wkrótce w portfelu Masterpass pojawią się nowe funkcjonalności, dzięki którym korzystanie z niego ma stać się jeszcze wygodniejsze. Nowy regulamin wejdzie w życie już 18 września bieżącego roku.

Nowości w portfelu Masterpass od Mastercard

Co się zmieni? U wybranych sprzedawców będzie można zapłacić szybciej dzięki możliwości zapisania zaufanych urządzeń. Dodatkowo gdy bank zaktualizuje dane kart Mastercard zapisanych w naszym portfelu nie będziemy musieli ich ręcznie edytować – Mastercard zrobi to za nas.

Nowe funkcje będą możliwe dzięki zmianie regulaminu portfela Masterpass, która wejdzie w życie już 18 września bieżącego roku. Jeśli klient nie zgadza się na zapowiedziane zmiany może usunąć swoje konto w dowolnym momencie w ustawieniach po zalogowaniu (ale nie później niż z dniem wejścia w życie nowego regulaminu) – czytamy w komunikacie.

Warto przypomnieć, że na początku lipca Mastercard, Visa, American Express i Discover poinformowały o rozpoczęciu przygotowań technicznych do wdrożenia na skalę globalną nowego systemu płatności – „Click to Pay”. To rozwiązanie do dokonywania płatności za zakupy w internecie za pomocą kilku kliknięć. Usługa wykorzysta standard branżowy EMV® Secure Remote Commerce