Partner serwisu Visa dla biznesu

mBank oficjalnie uruchamia bramkę płatniczą Paynow

Fintek
Fintek
#e-commerce#Fintech#mBank
Opublikowano: 6 lutego 2020, 10:33 Aktualizacja: 6 lutego 2020, 15:28

mBank poinformował w komunikacie prasowym o wdrożeniu bramki płatniczej Paynow. Jej głównymi zaletami mają być niska cena i szybkość działania. Pieniądze są dostępne na koncie sprzedawcy zaraz po dokonaniu wpłaty przez kupującego – zapewnia bank.

mBank oficjalnie uruchamia bramkę płatniczą Paynow

O bramce płatniczej Paynow pisaliśmy już kilka tygodni temu. Teraz mBank oficjalnie poinformował o jej starcie. Prowizja od przyjętych płatności wynosi zaledwie 0,95% wartości transakcji i jest niezależna od wysokości obrotów. Bank zapewnia, że to najtaniej na rynku.

Bramka płatnicza Paynow od mBanku już działa

Paynow to system płatności online dla e-commerce. Aby z niego skorzystać wystarczy mieć rachunek firmowy i oczywiście stronę z e-sklepem. Panel do zarządzania płatnościami zintegrowany jest z serwisem transakcyjnym banku. Klient loguje się do niego tak samo jak do banku. Usługa widoczna jest w zakładce „Płatności”. Jej aktywacja jest bezpłatna. Klient płaci tylko stałą, niezależną od wysokości obrotów, prowizję, która wynosi 0,95% wartości przyjętej płatności. Stawka ta jest obecnie najniższą na rynku – czytamy w komunikacie.

mBank zwraca uwagę, że Paynow jest pierwszym integratorem wykorzystującym rozwiązania chmurowe. Sprzedający nie musi czekać na wypłaty i nic zlecać, tak jak ma to miejsce w innych systemach do płatności internetowych. Usługę zaprojektowano tak by z łatwością można było z niej korzystać także na urządzeniach mobilnych – tłumaczy mBank.

Bramka powstała we współpracy ze spółką mElements – podmiotem z grupy mBanku. Na początek klient, który będzie chciał skorzystać z integratora płatności do wyboru ma szybki przelew internetowy (tzw. pay-by-link) oraz płatność BLIK. Już wkrótce bank doda kolejne popularne formy płatności: karty kredytowe oraz raty.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mbank-bramka-platnicza-paynow