PAP Biznes podaje, że na przełomie stycznia i lutego kilka podmiotów z tego grona zostanie dopuszczonych do due diligence. Wiążące oferty mają się pojawić w okolicach kwietnia bieżącego roku.

Wstępne oferty na kupno mBanku pojawią się już niedługo

Wstępne oferty mogą złożyć między innymi Bank Pekao wraz z PZU oraz PKO Bank Polski. Zainteresowane mają być też takie podmioty jak BNP Paribas, Grupa ING, czy Credit Agricole. Analitycy cytowani przez serwis zwracają jednak uwagę, że na tym etapie przejęciem mBanku może być zainteresowanych wielu inwestorów, którzy jedynie sondują możliwość akwizycji. Według PAP Biznes najbardziej prawdopodobne jest przejęcie mBanku przez podmiot, który już działa na polskim rynku. Taka konkluzja może nam nieco zawęzić grono potencjalnych kupców.

Commerzbank zapowiedział chęć sprzedaży mBanku we wrześniu zeszłego roku. W rękach niemieckiej grupy znajduje się niespełna 70% udziałów mBanku. Była to bardzo ważna informacja dla polskiego sektora bankowego, ponieważ mówimy o jednym z największych podmiotów działającym na polskim rynku.

Zgodnie z danymi na koniec III kwartału 2019 roku mBank posiadał ponad 4,5 mln klientów, a wysokość jego aktywów osiągnęła poziom 158 mld złotych.