Partner serwisu Visa dla biznesu

mBank nie zmieni właściciela. Commerzbank rezygnuje ze sprzedaży

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Koronawirus#mBank
Opublikowano: 12 maja 2020, 14:37 Aktualizacja: 12 maja 2020, 14:37

Ze względu na obecną sytuację rynkową i kryzys spowodowany koronawirusem niemiecki Commerzbank rezygnuje ze sprzedaży mBanku – oświadczyła w poniedziałek centrala banku.

mBank aktualizuje aplikację na iOS. Rozwiązano problem ze schowkiem

Pierwsze informacje o planowanej sprzedaży mBanku pojawiły się we wrześniu zeszłego roku. Wśród zainteresowanych podmiotów wymieniało się przede wszystkim Bank Pekao i fundusze Apollo oraz Blackstone.

Commerzbank zmienia zdanie. Nie sprzeda mBanku

Obecna sytuacja na rynku i kryzys spowodowany pandemią koronawirusa nie pozwala Niemcom na uzyskanie atrakcyjnej wyceny mBanku. Commerzbank rozważy sprzedaż tylko wtedy, gdy warunki będą odpowiednie. W rękach niemieckiego banku znajduje się prawie 70% akcji mBanku.

Przed początkiem pandemii Commerzbank miał otrzymać wstępne oferty kupna – między innymi od Banku Pekao. Zainteresowanie przejawiali także tacy gracze jak PKO Bank Polski, Grupa ING, czy Credit Agricole. Ostatecznie nie zdecydowali się jednak na złożenie oferty. W połowie lutego pisaliśmy o wycofaniu się Credit Agricole i ING z chęci zakupu mBanku.

mBank to jeden z największych banków działających na polskim rynku. Posiada ponad 4,6 mln klientów, a aktywa grupy oscylują w granicach 158 mld złotych (dane na koniec III kwartału 2019).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mbank-nie-zmieni-wlasciciela-commerzbank-rezygnuje-ze-sprzedazy