Partner serwisu Visa dla biznesu

mBank ostrzega przed podejrzanymi inwestycjami w kryptowaluty. To próba oszustwa

Fintek
Fintek
#Cyberbezpieczeństwo#Kryptowaluty#mBank
Opublikowano: 28 stycznia 2020, 16:10 Aktualizacja: 28 stycznia 2020, 20:55

mBank ostrzega przed coraz popularniejszymi próbami wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem inwestycji w kryptowaluty. Oszuści wykorzystują media społecznościowe, aby rozpowszechnić fałszywe informacje o niezwykłych okazjach na szybki zysk.

mBank ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty. To próba oszustwa

Dodatkowo złodzieje bezprawnie posługują się wizerunkiem znanych osób, celebrytów, sportowców, ludzi sukcesu, aby rozwiać wątpliwości co do wiarygodności inwestycji w kryptowaluty – czytamy w ostrzeżeniu mBanku.

mBank ostrzega przed podejrzanymi ofertami inwestycji

mBank przypomina, aby zawsze sprawdzać czy firma, której chcesz przelać środki faktycznie istnieje. Nie powinniśmy ufać, gdy ktoś obiecuje duży zarobek przy minimalnym wysiłku. Nigdy nie instalujmy żadnego oprogramowania, zwłaszcza jeśli wymaga tego rzekomy pośrednik/partner finansowy.

Nie powinniśmy także nikomu udostępniać swoich danych do logowania oraz danych osobowych. Jeśli otrzymamy przelew od nieznajomego nadawcy, pod żadnym pozorem nie przekazujmy środków dalej. Nieświadomie możemy brać udział w przestępstwie. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do legalności inwestycji, to nie bierzmy w niej udziału – ostrzega mBank.

Bank przypomina, że w przypadku wystąpienia podobnej sytuacji można skontaktować się z mLinią pod numerami 801 300 800 lub 42 6 300 800.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mbank-ostrzega-przed-inwestycjami-w-kryptowaluty-to-proba-oszustwa