Partner serwisu Visa dla biznesu

mBank wdroży Garmin Pay i Fitbit Pay na początku przyszłego roku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#mBank#Płatności#Wearables
Opublikowano: 28 listopada 2019, 14:09 Aktualizacja: 29 listopada 2019, 10:16

Biuro prasowe mBanku potwierdziło, że instytucja kończy pracę nad wdrożeniem dwóch nowych metod płatności – Garmin Pay i Fitbit Pay. Powinny się one pojawić w mBanku już na początku przyszłego roku.

Garmin Pay w Banku Millennium? Tak, najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu

O sprawie jako pierwszy napisał Wojciech Boczoń z PR News. Nowe rozwiązania płatnicze będą dostępne zarówno dla posiadaczy kart z logiem Visa, jak i Mastercard.

Garmin Pay i Fitbit Pay już niedługo w mBanku

Garmin Pay jest dostępny w 8 bankach działających w Polsce – PKO Banku Polskim, Banku Pekao (tylko karty Mastercard), Santander Bank Polska, ING Banku Śląskim (tylko karty Visa), Nest Banku (tylko karty Visa), Banku Pocztowym, Getin Noble Banku (tylko karty Mastercard) i Spółdzielczej Grupie Bankowej. Rozwiązanie udostępnia także fintech TransferWise. Z kolei Fitbit Pay dostępny jest tylko w Santaderze, Banku Pekao i Spółdzielczej Grupie Bankowej.

Oba rozwiązania działają bardzo podobnie i umożliwiają płatności za pomocą smartwatchy. Na początek należy zainstalować odpowiednie aplikacje mobilne – Garmin Connect lub Fitbit, które można pobrać z Google Play lub App Store. Kolejny krok to połączenie zegarka z aplikacją i podpięcie do niej karty płatniczej. Po dokończeniu tego procesu można płacić za pomocą smartwatcha w fizycznych sklepach.

Najtańsze zegarki z funkcją Fitbit Pay kosztują około 600 złotych – na przykład Fitbit Versa, z kolei ceny smartwatchy Garmina zaczynają się od około 800 złotych (model Vivoactive 3). Ciekawą promocję na sprzęt obsługujący Garmin Pay przygotował jednak Bank Pocztowy, dzięki której można zaoszczędzić nawet 30% na wybranych modelach zegarków.

Kilka tygodni temu Fitbit zostało przejęte przez Google, a kwota transakcji oscylowała w granicach 2,1 mld dolarów. Dzięki akwizycji gigant z Mountain View chce wejść z przytupem na rynek urządzeń ubieralnych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mbank-wdrozy-garmin-pay-i-fitbit-pay-na-poczatku-przyszlego-roku