Partner serwisu Visa dla biznesu

mBank zrobił sobie „revoluta”. Wystarczy parę klików i gotowe

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#mBank#Revolut
Opublikowano: 17 października 2018, 14:38 Aktualizacja: 22 sierpnia 2019, 12:30

Każdy klient mBanku, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową.

W mBanku przedsiębiorcy otworzą rachunek bez konieczności kontaktu z doradcą

Na początek będzie ona działać dla czterech walut: EUR, USD, GBP lub CHF. Uruchomienie i korzystanie z usługi jest bezpłatne. To kolejne rozwiązanie dla osób często płacących za granicą – od kilku miesięcy posiadacze rachunków mKonto Intensive mogą korzystać z ciekawej oferty z wykorzystaniem karty Visa Aquarius Świat.

Nowość w mBanku – darmowa debetówka z wieloma walutami

Dotychczasowa karta debetowa będzie połączona już nie tylko z kontem złotowym, ale też z rachunkami walutowymi, które klient już ma lub założy. Obecnie mBank oferuje rachunki prowadzone w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich, które są zakładane i prowadzone bez opłat.

ZAŁÓŻ KONTO W MBANKU JUŻ TERAZ

Aby poza granicami kraju zapłacić swoją karta niczym walutową, wystarczy wcześniej przelać pieniądze na właściwy rachunek. Podczas transakcji system sam rozpozna walutę i automatycznie pobierze pieniądze z właściwego rachunku.

W sytuacji, gdy klient nie będzie mieć wystarczającej kwoty na rachunku walutowym lub transakcja będzie realizowana w innej walucie, bank zaksięguje ją jako standardową operację zagraniczną. Klient mający włączoną usługę walutową skorzysta jednak w tym wypadku z niższej opłaty za przewalutowanie transakcji (3,5 proc.).

Usługa będzie dostępna dla nowych i obecnych klientów posiadających karty Visa, czyli dla ok. 60 proc. wszystkich użytkowników kart w mBanku. W przyszłości bank planuje rozwijać usługę nie tylko o kolejne waluty (m.in. JPY, NOK, SEK, CZK, HUF, DKK, HRK), ale także udostępnić ją dla posiadaczy kart Mastercard.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mbank-wprowadza-darmowa-opcje-wielowalutowa-dla-debetowek-visa