Na początek będzie ona działać dla czterech walut: EUR, USD, GBP lub CHF. Uruchomienie i korzystanie z usługi jest bezpłatne. To kolejne rozwiązanie dla osób często płacących za granicą – od kilku miesięcy posiadacze rachunków mKonto Intensive mogą korzystać z ciekawej oferty z wykorzystaniem karty Visa Aquarius Świat.

Nowość w mBanku – darmowa debetówka z wieloma walutami

Dotychczasowa karta debetowa będzie połączona już nie tylko z kontem złotowym, ale też z rachunkami walutowymi, które klient już ma lub założy. Obecnie mBank oferuje rachunki prowadzone w euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich, które są zakładane i prowadzone bez opłat.

ZAŁÓŻ KONTO W MBANKU JUŻ TERAZ

Aby poza granicami kraju zapłacić swoją karta niczym walutową, wystarczy wcześniej przelać pieniądze na właściwy rachunek. Podczas transakcji system sam rozpozna walutę i automatycznie pobierze pieniądze z właściwego rachunku.

W sytuacji, gdy klient nie będzie mieć wystarczającej kwoty na rachunku walutowym lub transakcja będzie realizowana w innej walucie, bank zaksięguje ją jako standardową operację zagraniczną. Klient mający włączoną usługę walutową skorzysta jednak w tym wypadku z niższej opłaty za przewalutowanie transakcji (3,5 proc.).

Usługa będzie dostępna dla nowych i obecnych klientów posiadających karty Visa, czyli dla ok. 60 proc. wszystkich użytkowników kart w mBanku. W przyszłości bank planuje rozwijać usługę nie tylko o kolejne waluty (m.in. JPY, NOK, SEK, CZK, HUF, DKK, HRK), ale także udostępnić ją dla posiadaczy kart Mastercard.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT