Partner serwisu Visa dla biznesu

Miesięczna subskrypcja i nowa aplikacja. Idą duże zmiany w Uberze

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność#Uber
Opublikowano: 27 września 2019, 14:16 Aktualizacja: 30 września 2019, 10:11

Uber zapowiada szereg nowości, które mają wzmacniać funkcje bezpieczeństwa, podnosić komfort użytkowników i kierowców oraz wpływać na usprawnienie ruchu w miastach. Chodzi o takie inicjatywy jak miesięczna subskrypcja na korzystanie z usług Ubera, czy wspólna aplikacja do zamawiania przejazdów i jedzenia.

Kierowcy Ubera i Bolta mogą jeździć bez licencji do końca września

Użytkownik otrzyma dostęp do wszystkich usług Ubera na wyciągnięcie ręki, z poziomu jednej platformy. Każdy klient zobaczy w aplikacji obok siebie opcje: Rides (zamówienie przejazdu), Eats (jedzenie w dostawie), a także inne. Nowości są obecnie testowane w kilkudziesięciu miastach w USA i na świecie.

Co nowego planuje Uber?

Firma z San Francisco zapowiedziała również szereg nowych produktów i funkcji, które mają sprawić, że każdy użytkownik aplikacji poczuje się jak VIP. Chodzi między innymi o miesięczną subskrypcję, która zagwarantuje na przykład niezmienność ceny lub darmową dostawę zamówień Uber Eats. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy Ride Pass zadebiutuje w Polsce.

Uber wprowadza również kilka zmian technologicznych w swojej aplikacji. To na przykład raportowanie w trakcie podróży (ang. On-Trip Reporting), dzięki któremu użytkownik nie będzie musiał czekać do momentu, aż wysiądzie z samochodu, żeby zgłosić nieprawidłowość Uberowi. Wkrótce w aplikacji w zestawie narzędzi bezpieczeństwa pod nazwą “Zgłoś zdarzenie” (ang. Report Safety Incident) pojawi się nowa opcja. Będzie ona oznaczona niebieską ikoną tarczy i pozwoli zgłosić problem z bezpieczeństwem podczas podróży.

Inne rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa to między innymi „Zweryfikuj Swój Przejazd”. Aby mieć pewność, że użytkownik wsiada do odpowiedniego samochodu, od dziś może on otrzymać unikalny 4-cyfrowy kod PIN, który powinien przekazać ustnie kierowcy. Kierowca będzie mógł rozpocząć podróż w aplikacji dopiero po wprowadzeniu prawidłowego kodu PIN. Uber pracuje również nad nowym rozwiązaniem, wykorzystującym fale ultradźwiękowe do automatycznego weryfikowania, czy dany użytkownik znajduje się odpowiednim aucie, bez potrzeby podawania kodu PIN.

Nowe funkcje to także usprawnienia dla kierowców. Narzędzie do szacowania zarobków, heatmapa z zapotrzebowaniem na kursy, czy nagradzanie kierowców w ramach Programu Uber Pro.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

miesieczna-subskrypcja-nowa-aplikacja-duze-zmiany-uberze