Bank Millennium poinformował o wdrożeniu na Twitterze. Tym samym z poziomu bankowości Millennium można już podejrzeć rachunki w takich bankach jak BNP Paribas, Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, PKO BP, Santander i Inteligo.

W Banku Millennium podejrzycie rachunek z Inteligo

Natomiast z kont w PKO BP, mBanku, ING Banku Śląskim, Santanderze, Alior Banku oraz Banku Pekao klient może zlecić dodatkowo przelew krajowy. Obie usługi są możliwe dzięki dyrektywie PSD2, która wprowadza rozwiązania z zakresu otwartej bankowości – dostęp do informacji o rachunku (AIS) i inicjację płatności (PIS).

– Bank Millennium udostępnił kolejny bank w swojej bankowości elektronicznej. Teraz klienci Banku Millennium mogą dodać w ramach usługi Finanse 360° konta Inteligo od PKO BP. Usługa pozwala sprawdzić stan konta i historię transakcji na rachunku w innym banku – napisał Bank Millennium na Twitterze.

Obecnie agregację rachunków oferują 4 banki działające w Polsce – ING Bank Śląski, Bank Millennium, Alior Bank i Santander Bank Polska. W tych bankach można podejrzeć swoje rachunki prowadzone w innych bankach. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście podlinkowanym powyżej.

/RT