Firma zebrała 1 mln euro na Crowdcube w zaledwie 15 minut. Teraz Mintos zachęca kolejnych inwestorów do wspierania akcji i kupowania udziałów, a już w przyszłym roku planuje pozyskać środki od funduszy venture capital. Link do zbiórki Mintosa można znaleźć tutaj. Obecnie fintech otrzymał od inwestorów prawie 6 mln euro.

Fintech Mintos z rekordową zbiórką na Crowdcube

Mintos to platforma P2P, która umożliwia inwestowanie środków w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym. Na koniec 2019 roku łączna kwota pożyczek finansowanych na platformie osiągnęła wartość 4,3 mld euro, co oznaczało prawie trzykrotny wzrost rok do roku. Zgodnie z danymi firmy na koniec ubiegłego roku Mintos miał 235 tys. zarejestrowanych inwestorów indywidualnych.

Fintech powstał w 2015 roku na Łotwie i obecnie posiada biura w Rydze, Warszawie, Berlinie i Wilnie. W Polsce firma jest dostępna od 2017 roku, a zgodnie z ostatnimi danymi z jej oferty korzysta około 14 tys. Polaków. Warto pamiętać, że Mintos finansuje lendtechy, a te nie mają teraz łatwego czasu z uwagi na pandemię – dlatego ostrożności nigdy za wiele.

/RT