Partner serwisu Visa dla biznesu

N26 idzie w ślady Revoluta. Udostępnia Apple Pay w Polsce

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Apple Pay#BankTech
Opublikowano: 26 czerwca 2019, 11:54 Aktualizacja: 26 czerwca 2019, 15:36

Niemiecki challenger bank N26 udostępnia płatności Apple Pay na 11 europejskich rynkach – w tym w Polsce.

N26 idzie w ślady Revoluta. Udostępnia Apple Pay

Z mobilnego portfela od Apple skorzystają także mieszkańcy Belgii, Danii, Estonii, Grecji, Liechtensteinu, Norwegii, Portugalii, Słowacji, Słowenii i Szwecji. Tym samym N26 idzie w ślady Revoluta, który udostępnił Apple Pay w połowie czerwca.

Apple Pay – w jakich bankach w Polsce z niego skorzystamy?

Apple Pay pozwala na wygodne i szybkie płatności mobilne z wykorzystaniem urządzeń firmy z Cupertino (iPhone, Apple Watch, iPad, Mac). W Polsce Apple Pay oferuje już 12 banków: Alior Bank (T-Mobile Usługi Bankowe), Bank Pekao, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Raiffeisen Polbank, Santander Bank Polska, Bank Millennium i Credit Agricole. Teraz do tej listy dołącza N26

N26 to niemiecki challenger bank, który od listopada zeszłego roku jest dostępny w Polsce. Fintech posiada licencje bankową wydaną w Niemczech i korzysta z niego ponad 2 mln klientów. Za pośrednictwem aplikacji otworzymy konto bankowe w około 10 minut, a następnie otrzymamy kartę debetową. Aplikacja umożliwia dokonywanie płatności, przelewanie środków w różnych walutach, a nawet zaciągnięcie kredytu. N26 pozwala także na darmowe płatności na całym świecie – bez prowizji. Fintech oferuje tylko konta prowadzone w euro z niemieckim numerem IBAN.

Niestety na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiło się kilka oskarżeń pod adresem niemieckiego challenger banku. Dotyczyły one przede wszystkim słabych procedur weryfikacyjnych w kontekście regulacji AML. Pod koniec maja N26 został upomniany przez niemiecki nadzór BaFin właśnie za „niedbałe” kontrole AML.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

n26-idzie-w-slady-revoluta-udostepnia-apple-pay