Z mobilnego portfela od Apple skorzystają także mieszkańcy Belgii, Danii, Estonii, Grecji, Liechtensteinu, Norwegii, Portugalii, Słowacji, Słowenii i Szwecji. Tym samym N26 idzie w ślady Revoluta, który udostępnił Apple Pay w połowie czerwca.

Apple Pay – w jakich bankach w Polsce z niego skorzystamy?

Apple Pay pozwala na wygodne i szybkie płatności mobilne z wykorzystaniem urządzeń firmy z Cupertino (iPhone, Apple Watch, iPad, Mac). W Polsce Apple Pay oferuje już 12 banków: Alior Bank (T-Mobile Usługi Bankowe), Bank Pekao, BGŻ BNP Paribas, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Raiffeisen Polbank, Santander Bank Polska, Bank Millennium i Credit Agricole. Teraz do tej listy dołącza N26

N26 to niemiecki challenger bank, który od listopada zeszłego roku jest dostępny w Polsce. Fintech posiada licencje bankową wydaną w Niemczech i korzysta z niego ponad 2 mln klientów. Za pośrednictwem aplikacji otworzymy konto bankowe w około 10 minut, a następnie otrzymamy kartę debetową. Aplikacja umożliwia dokonywanie płatności, przelewanie środków w różnych walutach, a nawet zaciągnięcie kredytu. N26 pozwala także na darmowe płatności na całym świecie – bez prowizji. Fintech oferuje tylko konta prowadzone w euro z niemieckim numerem IBAN.

Niestety na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiło się kilka oskarżeń pod adresem niemieckiego challenger banku. Dotyczyły one przede wszystkim słabych procedur weryfikacyjnych w kontekście regulacji AML. Pod koniec maja N26 został upomniany przez niemiecki nadzór BaFin właśnie za „niedbałe” kontrole AML.