Biuro prasowe Allegro informuje, że ponad 60% wszystkich wizyt w serwisie pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna Allegro została już pobrana na ponad 900 tys. urządzeń z systemem iOS. Co ciekawe, 40% z tych klientów kupuje wyłącznie za pośrednictwem mobilnej wersji Allegro. Wdrożenie Apple Pay sprawi, że dla wszystkich fanów iPhone-ów zakupy będą jeszcze wygodniejsze.

Apple Pay w aplikacji mobilnej Allegro

Klienci Allegro będą mogli korzystać z Apple Pay w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Głównymi zaletami tego rozwiązania są wygoda, bezpieczeństwo i ochrona prywatności. Podczas płatności Apple Pay numer karty nie jest zapisywany ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple, a transakcje są realizowane za pomocą jednego kliknięcia. Aplikacja Allegro już teraz umożliwia dodawanie kart płatniczych i wygodną płatność w formule one-click. Inne metody mobilnych płatności dostępne na Allegro to Google Pay oraz BLIK.

Przy okazji warto przypomnieć w jakich bankach można korzystać z Apple Pay. Na razie mobilny portfel od Apple oferuje 11 banków w Polsce, a kolejne 2 są bardzo blisko wdrożenia. Bankom zależy na szybkiej implementacji AP, ponieważ domagają się tego sami klienci.

Posiadacze iPhone’ów bardzo chętnie płacą mobilnie i są otwarci na nowinki technologiczne. Więcej na temat Apple Pay i jego dostępności w Polsce można przeczytać tutaj. Z tekstu dowiecie się, które banki oferują AP i na jakich urządzeniach działa mobilny portfel firmy z Cupertino.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO