25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Na Allegro można już płacić Apple Pay

Na Allegro można już płacić Apple Pay

Klienci Allegro mogą już opłacać swoje zakupy za pomocą Apple Pay. Na początek taka opcja będzie dostępna dla użytkowników kupujących z poziomu aplikacji mobilnej Allegro.

Biuro prasowe Allegro informuje, że ponad 60% wszystkich wizyt w serwisie pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna Allegro została już pobrana na ponad 900 tys. urządzeń z systemem iOS. Co ciekawe, 40% z tych klientów kupuje wyłącznie za pośrednictwem mobilnej wersji Allegro. Wdrożenie Apple Pay sprawi, że dla wszystkich fanów iPhone-ów zakupy będą jeszcze wygodniejsze.

Apple Pay w aplikacji mobilnej Allegro

Klienci Allegro będą mogli korzystać z Apple Pay w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Głównymi zaletami tego rozwiązania są wygoda, bezpieczeństwo i ochrona prywatności. Podczas płatności Apple Pay numer karty nie jest zapisywany ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple, a transakcje są realizowane za pomocą jednego kliknięcia. Aplikacja Allegro już teraz umożliwia dodawanie kart płatniczych i wygodną płatność w formule one-click. Inne metody mobilnych płatności dostępne na Allegro to Google Pay oraz BLIK.

Przy okazji warto przypomnieć w jakich bankach można korzystać z Apple Pay. Na razie mobilny portfel od Apple oferuje 11 banków w Polsce, a kolejne 2 są bardzo blisko wdrożenia. Bankom zależy na szybkiej implementacji AP, ponieważ domagają się tego sami klienci.

Posiadacze iPhone’ów bardzo chętnie płacą mobilnie i są otwarci na nowinki technologiczne. Więcej na temat Apple Pay i jego dostępności w Polsce można przeczytać tutaj. Z tekstu dowiecie się, które banki oferują AP i na jakich urządzeniach działa mobilny portfel firmy z Cupertino.

/Rafał Tomaszewski