Google zaktualizowało swój komunikat, w którym wyjaśnia na czym ma polegać zapowiadane wdrożenie. Z wpisu na blogu wynika, że w Mapach Google pojawi się po prostu informacja o możliwości zakupu biletu za pomocą Google Pay w biletomacie – czy to na przystanku, czy w autobusie.

W Mapach Google nie kupimy biletów komunikacji miejskiej

– W najbliższych tygodniach do Map Google na Androida trafi pomocna nowość przygotowana wspólnie z zespołem Google Pay: informacja o możliwości płacenia za bilety zbliżeniowo w pojeździe, bez wyciągania portfela lub szukania kiosku przy przystanku – czytamy w zaktualizowanym komunikacie na blogu Google.

Będzie to zatem informacja, że w danym mieście można zapłacić zapłacić za zakup biletu zbliżeniowo w biletomacie. Taka możliwość jest jednak dostępna nie tylko w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, ale także w innych polskich miastach. Nie wiadomo zatem dlaczego Google wybrało tylko te lokalizacje.

Początkowo wydawało się, że w Mapach Google pojawi się opcja bezpośredniego kupna biletów komunikacji miejskiej w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Mogłaby to być konkurencja dla już działających systemów biletowych w postaci SkyCash, mPay, czy moBiLET.

Było to o tyle prawdopodobne, że możliwość zakupu biletów była jedną z zapowiadanych nowości w odświeżonej aplikacji Google Pay. Z jej poziomu można także płacić za parkowanie, a w przyszłości planowane jest wprowadzenie między innymi możliwości zamawiania jedzenia, czy płatności za paliwo. Wygląda jednak na to, że na razie nie ma co liczyć na szybkie pojawienie się tych rozwiązań w Polsce.