Partner serwisu Visa dla biznesu

Nadchodzi Allegro Lokalnie. Ogłoszenia prywatnych osób z najbliższej okolicy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Allegro#e-commerce
Opublikowano: 13 sierpnia 2019, 15:28 Aktualizacja: 13 sierpnia 2019, 15:33

Już 16 września wystartuje Allegro Lokalnie – specjalna platforma, na której znajdziemy ogłoszenia od prywatnych osób oraz kupimy przedmioty od sprzedających z najbliższej okolicy. Użytkownicy będą mogli zamieścić ogłoszenie całkowicie za darmo.

https://fintek.pl/allegro-tworzy-konkurencje-dla-facebooka-nowy-serwis-spolecznosciowy-allegro-gadane/

Dostępna będzie również płatna opcja, w skład której wejdą różne metody dostawy i płatności, jak również Program Ochrony Kupujących. Obecnie sprzedaż na Allegro prowadzi ponad 140 tys. sprzedawców. Allegro Lokalnie ma być rozwiązaniem dla osób zainteresowanych przedmiotami wystawionymi przez prywatne osoby.

Allegro Lokalnie – jak to działa?

Allegro Lokalnie pozostanie częścią platformy Allegro i będzie dostępne dla każdego, kto założy konto na platformie – nie ma osobnego procesu rejestracji. Użytkownicy prywatni będą mogli łatwo wystawić przedmioty na sprzedaż i zrobić to całkowicie za darmo. Zamieszczenie ogłoszenia ma zająć jedynie minutę. Kupujący i sprzedający mogą bezpośrednio ustalić wszystkie warunki – umówić się na odbiór osobisty czy negocjować cenę.

Dodatkowo użytkownicy będą mogli dodać do ogłoszenia opcję ‘Kup Teraz’, za co zostanie naliczona opłata w wysokości 10% wartości przedmiotu bez kosztów przesyłki (jednak nie wyższa niż 50 zł) . Podobnie jak dotąd, opłata ta będzie pobierana wyłącznie w sytuacji, w której dojdzie do sprzedaży. Opłata w tej samej wysokości obejmuje ogłoszenia w formie licytacji – wyjaśnia Allegro w komunikacie. 

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO

Start Allegro Lokalnie został zaplanowany na 16 września bieżącego roku. Po uruchomieniu serwisu wszystkie oferty zamieszczone przez prywatne osoby na Allegro pozostaną na platformie, aż do momentu wygaśnięcia. Oferty te mogą być automatycznie wznowione zgodnie z pierwotnymi ustawieniami, ale nie dłużej niż do 31 stycznia 2020 roku.

To nie jedyne nowości zapowiadane przez Allegro. Serwis chce wprowadzić także odroczone płatności i wyszukiwanie produktów za pomocą zdjęć. Nowości wprowadzane są chyba nieco na osłodę, w związku z kolejnymi podwyżkami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nadchodzi-allegro-lokalnie-ogloszenia-prywatnych-osob-z-najblizszej-okolicy