Dr. Nicolai Schaettgen jest niemieckim przedsiębiorcą obecnie zajmującym się relacjami startupów z korporacjami. Założyciel i dyrektor generalny Match-Makers Ventures, gdzie pomaga startupom skontaktować się z korporacjami chętnymi do współpracy. Posiada 10 lat doświadczenia w zakresie doradztwa w strategiach inwestycyjnych. Specjalizuje się w telekomunikacji, mediach i usługach finansowych.

Tytuły:

  • członek zespołu TIME w firmie Arthur D. Little
  • założyciel i dyrektor generalny Match- Makers Ventures

Początki działalności

Schaettgen studiował w Austrii i USA. Karierę rozpoczynał w prestiżowej amerykańskiej firmie Arthur D. Little. Był członkiem zespołu TIME ( telecommunications, informatics, media and electronics) i pracował w ponad 20 krajach świata. W Arthur D. Little zajmował się wsparciem klientów w zakresie unowocześnienia ich biznesu. Jego uwaga była skoncentrowana na strategiach rozwoju i działaniu w niepewnych środowiskach. Schaettgen jest również wysoko wykwalifikowanym specjalistą w interakcjach z zarządem firm.

Nicolai Schaettgen i Match- Makers Ventures

We współpracy z Arthur D. Little Nicolai Schaettgen założył firmę Match- Makers Ventures. Zajmuje się ona pewnego rodzaju „swataniem” ze sobą startupów i korporacji. Działalność firmy ma na celu wspomagać innowacje poprzez kojarzenie ze sobą startupów i dużych firm, które mogłyby skorzystać na współpracy.

Spółka pomaga startupom, które osiągnęły już pewny pułap rozwoju i są gotowe na poszerzenie działalności. Match- Makers Ventures gwarantuje nawiązanie owocnej współpracy w przeciągu roku, poprzez sieć specjalistów. Specjaliści odpowiadają za dopasowanie „pary” i zapewnienie skutecznej integracji. MMV odpowiada za cały proces od początku do końca.

Nicolai Schaettgen posiada obywatelstwo niemieckie, lecz obecnie mieszka i pracuje w Austrii. Jest cenionym wykładowcą uniwersyteckim, mentorem dla startupów oraz gościem na wielu konferencjach FinTechowych.

/RT