Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Autopay i spółką WWWash, ponad 300 tys. zarejestrowanych użytkowników Autopay od najbliższego sezonu wakacyjnego będzie mogło automatycznie zapłacić za usługę mycia auta w 40 myjniach w całej Polsce. Docelowo do końca roku usługa ma być dostępna już w ponad 200 myjniach, w tym na myjniach należących do jednej z największych sieci paliwowych działających w Polsce – czytamy w komunikacie.

Płatności za myjnie w aplikacji Autopay

W pierwszym etapie integracji Autopay z WWWash, rozwiązanie będzie oparte o kody QR dostępne na myjniach bezdotykowych. Po zeskanowaniu kodu QR – kamerą telefonu lub kamerą z poziomu aplikacji Autopay – wybranego programu mycia, płatność zostanie pobrana automatycznie, a program mycia auta włączony. Użytkownicy Autopay nie będę musieli pobierać żadnej dodatkowej aplikacji czy aktualizować swojego konta. Wymagane jednak jest posiadanie aplikacji Autopay na telefonie, którym skanujemy kod QR.

Docelowo, rozwiązanie płatności automatycznych za usługę mycia auta w Autopay będzie oparte – podobnie jak funkcjonuje to już na autostradach – o tzw. videotolling.

-Videotolling jest metodą płatności opartą o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu. Jak dotąd wykorzystujemy tę metodę do poboru opłat za przejazd za płatne odcinki autostrady, ale naszym długofalowym celem jest stworzenie całego ekosystemu do “automatycznego płacenia samochodem”, gdzie numery rejestracyjne służą jako narzędzie do realizacji transakcji – tak jak karta płatnicza lub telefon – przy płaceniu za wjazd na parking, płatność za benzynę, w restauracji typu drive-thru czy wreszcie za usługę mycia auta – wyjaśnia Martin Brańka, Head of Partnerships w Autopay.

Jak działa Autopay?

Na koniec stycznia z Autopay korzystało ponad 200 tys. kierowców. Aplikacja pozwala na automatyczne pobieranie opłat za przejazd wybranymi autostradami – bez konieczności czekania w kolejce na bramkach. Z Autopay można korzystać także za pośrednictwem aplikacji mobilnej Banku Millennium.

Do końca czerwca na autostradzie A4 Katowice-Kraków obowiązuje niższe stawki opłat dla płatności automatycznych. Użytkownicy Autopay, A4Go lub Telepass mogą podróżować taniej, oszczędzając nawet 30% na każdej bramce.