Partner serwisu Visa dla biznesu

Niemiecka firma przejmuje Totolotka

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#e-commerce#Fintech
Opublikowano: 26 marca 2019, 15:27 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 14:47

Niemiecka spółka Merkur Sportwetten GmbH przejmuje firmę bukmacherską Totolotek. Dzięki akwizycji Merkur wejdzie na polski rynek i rozszerzy swoją działalność w Europie. Umowa zakupu została już zawarta i obie strony oczekują na zgodę Urzędy Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Niestety firmy nie ujawniają kwoty przejęcia.

Niemiecka firma przejmuje Totolotka

Niemcy przejmują Totolotka z rąk greckiej grupy Intralot, dostawcy zintegrowanych systemów loteryjnych, transakcyjnych i zarządzania zakładami sportowymi. Sam Totolotek działa w Polsce od ponad 27 lat i jest jedną z trzech największych firm bukmacherskich nad Wisłą. Spółka posiada ponad 260 punktów naziemnych i zatrudnia 650 pracowników. Zakłady można zawierać także przez stronę Internetową i aplikację mobilną.

Żeby nie było wątpliwości: Totolotek i Totalizator Sportowy (Lotto) to dwie różne firmy.

Totolotek w rękach Merkur Sportwetten GmbH

Z kolei Merkur Sportwetten GmbH to spółka córka grupy Gauselmann z siedzibą w niemieckim mieście Espelkamp. Poza opracowywaniem, produkcją i promocją automatów do gier i systemów zarządzania pieniędzmi, grupa zarządza znaną siecią salonów gier MERKUR Casino, a także działa w obszarze zakładów sportowych, gier online i kasyn. Grupa Gauselmann zatrudnia 13 300 pracowników na całym świecie, a w roku finansowym 2018 osiągnęła obroty w wysokości ponad 3,5 mld euro.

W informacji prasowej czytamy, że przejęcie Totolotka ma związek ze strategią niemieckiej firmy, która otwiera się na nowe rynki. Na razie spółka działa w takich krajach jak Niemcy, Austria, Belgia, Dania i już niedługo właśnie Polska. Władze Totolotka liczą, że doświadczenie Merkur przyda się w rozwoju firmy.

Przy okazji warto przypomnieć inną ważną informację dla fanów loterii liczbowych i zakładów – w Lotto można już grać przez Internet. W grudniu zeszłego roku Totalizator Sportowy zaprezentował własną aplikację mobilną, przez którą można kupić takie zakłady jak Lotto, Lotto Plus, Mini Lotto i Eurojackpot. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

niemiecka-firma-przejmuje-totolotka