Klarna to szwedzki fintech założony przez Polaka – Sebastiana Siemiątkowskiego. Firma oferuje przede wszystkim odroczone płatności za zakupy internetowe. Klarna ma już ponad 85 mln klientów na świecie i jest wyceniana na 5,5 mld dolarów. Z kolei aplikacja została już pobrana ponad 1,7 mln razy w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Klarna z nową aplikacją mobilną w Wielkiej Brytanii

Teraz Klarna udostępniła nową wersję swojej aplikacji mobilnej w Wielkiej Brytanii. Wśród nowości znalazła się między innymi lista życzeń, czyli możliwość zapisywania ulubionych przedmiotów, których na razie nie chcemy jeszcze kupić. Swoją listę życzeń będzie można udostępnić na przykład rodzinie lub znajomym.

Kolejna nowość to otrzymywanie informacji o spadku cen. Klient może ustawić alert, który poinformuje go, gdy cena pożądanego produktu się zmniejszy. Dodatkowo Klarna sama ma wyszukiwać najatrakcyjniejsze promocje na zakupy online i prezentować je klientom w aplikacji. Będą to spersonalizowane oferty, na bazie profilu zakupowego klienta.

W aplikacji Klarna można płacić za pomocą odroczonych płatności (jeśli dany sklep nawiązał współpracę z fintechem) lub z wykorzystaniem kart kredytowych i debetowych.