Żeby skorzystać z produktu wystarczy wypełnić prosty wniosek na Allegro. Na tej podstawie bank przydzieli limit kredytowy. Kiedy klient zdecyduje się skorzystać ze środków, każda kolejna spłata będzie je automatycznie odnawiać. Dzięki temu klienci zawsze mogą liczyć na dodatkowy i darmowy dostęp do pieniędzy na zakupy. Przy kolejnych zakupach z wykorzystaniem limitu wystarczy potwierdzić operację kodem SMS.

Limit odnawialny na Allegro we współpracy z BGŻ BNP Paribas

Testy nowej usługi ruszają już dzisiaj – na razie w kategorii Sport i Turystyka. Po zakończeniu pilotażu Raty Od.nowa zostaną udostępnione we wszystkich kategoriach, dla wszystkich klientów indywidualnych (z wyłączeniem przeznaczenia produktów na cel działalności gospodarczej oraz kont Junior).

Klient, który zdecyduje się na skorzystanie z nowej metody płatności po raz pierwszy, wybiera ją już w trakcie samego zakupu. Cały proces można ukończyć bez wychodzenia z Allegro. Po wybraniu płatności z wykorzystaniem Rat Od.nowa klient wypełnia krótki wniosek dostępny bezpośrednio na platformie. Zostanie on rozpatrzony przez bank BGŻ BNP Paribas, który zapewnia finansowanie.

sprawdź kredyt gotówkowy od PNB paribas

Po kilku minutach klient dostaje informację o przyznanym limicie i samodzielnie potwierdza z jakiej jego wysokości chce skorzystać oraz podpisuje umowę online. Proces wydania decyzji kredytowej przebiega w oparciu o podstawowe informacje zgromadzone na platformie Allegro i nie wymaga powtarzania przy kolejnych zakupach. Spłacone raty odnawiają dostępny dla klienta limit. Każdy kolejny zakup z wykorzystaniem Rat Od.nowa potwierdzany jest tylko przez kod SMS, bez potrzeby ponownego wypełniania wniosku.

Nowe usługi z myślą o klientach

Z danych Allegro wynika, że ponad połowa klientów korzystających z dotychczas dostępnych produktów ratalnych na Allegro to osoby, które skorzystały z usługi więcej niż raz. Średnia kwota kredytowania to obecnie 1500 zł. Warto przypomnieć, że osoby kupujące na platformie mogą skorzystać także z odroczonych płatności PayU „Kup teraz, zapłać później”.

Nowa oferta Allegro to kolejna nowość dostępna na platformie. Kilka miesięcy temu było głośno o abonamencie Allegro Smart, który teoretycznie pozwala na zamawianie produktów z darmową dostawą przez cały rok. Natomiast kilka dni temu Allegro poinformowało o partnerstwie z mBankiem, umożliwiającym szybkie finansowanie dla jednoosobowych działalności gospodarczych, handlujących na platformie.

Warto także zwrócić uwagę na bank BGŻ BNP Paribas, który zaoferował nową usługę dzięki współpracy ze startupem Autenti. Firma udostępnia elektroniczny podpis, który pozwala na zawieranie umów kredytowych całkowicie online, na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO