Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowa usługa w sklepach Żabka. Przy okazji zakupów można wpłacać gotówkę na konto

Fintek
Fintek
#Fintech#Mastercard
Opublikowano: 25 lutego 2020, 15:08 Aktualizacja: 25 lutego 2020, 23:28

Żabka, Mastercard oraz First Data, należąca do Fiserv, wprowadzają usługę Wpłacaj na kartę. Od teraz w każdym sklepie sieci Żabka w Polsce konsumenci mogą wpłacać gotówkę na konto bankowe w terminalach Polcard (First Data) przy użyciu wybranych kart debetowych i kredytowych Mastercard.

Nowa usługa w sklepach Żabka. Przy okazji zakupów można wpłacać gotówkę na konto

Usługa Wpłacaj na kartę dostępna jest w ponad 6000 sklepów sieci Żabka w całej Polsce, co w porównaniu do 8000 wpłatomatów działających na terenie kraju niemal podwaja liczbę punktów, w których wygodnie i szybko można wpłacić gotówkę na konto. Przypomnijmy, że w Żabce można już też między innymi nabyć kartę płatniczą Up and Go, a aplikacji mobilna żappka została ostatnio doceniona na prestiżowej konferencji w Nowym Jorku.

Nowa usługa od Żabki, Mastercard i First Data

Aby skorzystać z nowej usługi, klient powinien poinformować kasjera o chęci wpłaty gotówki na konto. Sprzedawca odbiera od klienta pieniądze, które mają trafić na konto, przelicza je i wprowadza odpowiednią kwotę w systemie kasowym. Następnie klient wkłada lub zbliża swoją kartę do terminala i potwierdza transakcję kodem PIN.

Podobnie jak przy rejestracji starterów GSM, przy pierwszej transakcji Wpłacaj na kartę, zgodnie z polskimi wymogami prawnymi, klient musi też podać swoje dane – imię, nazwisko, numer PESEL, serię i numer dokumentu tożsamości oraz datę jego ważności – legitymując się przy kasie dowodem osobistym lub paszportem.

Za dokonanie transakcji Żabka nie pobiera prowizji. Po jej realizacji klient otrzymuje od sprzedawcy potwierdzenie wpłaty. Zaksięgowane środki pojawią się na koncie w czasie od kilku do 30 minut od wykonania operacji, czasami dłużej, w zależności od banku-wydawcy karty Mastercard. Jednorazowo w kasie Żabki można wpłacić dowolną kwotę do wysokości 500 zł. Tyle wynosi również dzienny limit wpłaty na kartę w sklepach sieci Żabka.

Usługa Wpłacaj na kartę jest dostępna dla posiadaczy kart płatniczych Mastercard wydanych przez: Alior Bank, Bank BPS, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao (tylko karty kredytowe), BNP Paribas, Bank Pocztowy, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Plus Bank, Santander Bank Polska oraz SGB-BANK.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowa-usluga-w-sklepach-zabka-przy-okazji-zakupow-mozna-wplacac-gotowke-na-konto