Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowość od ING. Bank udostępnia serwis do opłacania rachunków

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#ING Bank Śląski
Opublikowano: 29 października 2019, 08:52 Aktualizacja: 29 października 2019, 10:34

ING Bank Śląski uruchamia serwis Moje Usługi, automatycznie agregujący rachunki w jednym miejscu. Dzięki niemu użytkownicy mają mieć dostęp do łatwego monitorowania i zarządzania płatnościami cyklicznymi. Z platformy mogą korzystać klienci wszystkich banków w Polsce.

ING udostępnia odroczone płatności Twisto w serwisie Moje Usługi

Integracja z bramką płatniczą imoje (z której korzysta już ponad 1000 e-sklepów) pozwala klientom opłacać swoje zobowiązania kartą, BLIKIEM lub szybkim przelewem on-line. Klient sam decyduje, którymi rachunkami i fakturami, od których usługodawców, chce zarządzać poprzez serwis. Mogą to być na przykład rachunki za prąd, gaz, telefon czy czynsz, ale także opłaty za przedszkole, szkołę, czy zajęcia dodatkowe.

ING uruchamia serwis ułatwiający opłacanie rachunków

Terminy i kwoty do zapłaty są widoczne na jednym ekranie, system przypomina również o nadchodzących płatnościach. Dzięki temu użytkownik wie dokładnie ile i na co wydaje pieniądze, płaci w terminie, a wykonywane opłaty nie mieszają się z licznymi innymi wydatkami na rachunku bankowym. Dostawcą technologii jest polski startup BillTech. Więcej informacji można znaleźć na stronie mojeuslugi.pl.

Serwis Moje Usługi automatycznie pobiera dane do płatności. Jest to możliwe między innymi dzięki połączeniu z Biurem Obsługi Klienta danej usługi. Klient jednorazowo podaje login i hasło, a jego opłaty za prąd, gaz czy telefon automatycznie pojawią się w aplikacji – wyjaśnia ING Bank Śląski w komunikacie.

Platforma zaciąga także dane przesyłane w wiadomościach mailowych. Chodzi o komunikaty zawierające informacje o płatnościach za zajęcia dodatkowe, czy też podatek od nieruchomości. Wystarczy, że w treści maila zawarte są takie dane jak numer konta, kwota oraz termin płatności. Klient może również dodać płatności cykliczne do dowolnego odbiorcy – na przykład właściciela wynajmowanego przez siebie mieszkania, czy gminy za podatek od nieruchomości.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowosc-ing-bank-udostepnia-serwis-oplacania-rachunkow