Nowości od mBanku. Nowe karty, szybsze przelewy i silne uwierzytelnianie

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#mBank
Opublikowano: 15 lipca 2019, 11:16 Aktualizacja: 15 lipca 2019, 13:07

Klienci mBanku dostaną do dyspozycji między innymi nowy rachunek i cztery nowe karty, a także przelewy natychmiastowe Express Elixir wraz z prośbą o przelew BLIK. Co więcej bank wprowadzi dwustopniową autoryzacje.

Ta ostatnia zmiana, to wynik zbliżającego się wdrożenia dyrektywy PSD2. Nowe przepisy wymuszą na bankach stosowanie tak zwanego silnego uwierzytelniania, czyli minimum dwustopniowej autoryzacji klienta – na przykład podczas logowania do bankowości elektronicznej, czy w trakcie dokonywania płatności w Internecie.

Nowe produkty w ofercie mBanku

Co to oznacza dla klientów? Przykładowo podczas logowania mBank poprosi użytkowników nie tylko o identyfikator i hasło, ale także o wpisanie hasła SMS, lub potwierdzenie operacji za pomocą mobilnej autoryzacji.

mBank wprowadza także nowe produkty, które nie mają związku z dyrektywą PSD2. Chodzi przede wszystkim o przelewy Express Elixir i prośbę o przelew BLIK w aplikacji mobilnej. Obie funkcje mają pojawić się w ofercie banku najpóźniej 14 września 2020 roku… Trzeba przyznać, że to dość odległy termin.

Załóż konto w mBanku i korzystaj z mobilnej autoryzacji

Czym jest prośba o przelew BLIK? To możliwość wygodnego wysłania wypełnionej przez klienta formatki przelewu – na przykład do znajomego, który ma wykonać dla nas taką transakcję. Wystarczy wybrać osobę, wpisać kwotę i opis płatności. Osoba, którą prosimy o wykonanie przelewu będzie musiała jedynie zaakceptować zaproponowaną przez nas płatność w swojej aplikacji mobilnej.

Już niedługo w ofercie mBanku pojawi się także eKonto Junior, czyli rachunek, który możemy założyć na przykład swojemu dziecku. Konto będzie dostępne z nowymi kartami – Visa Junior i Mastercard Opaska Junior. Koszt wyrobienia opaski to 25 zł, z kolei karta Visa Junior ma być bezpłatna.

Dodatkowo mBank wycofa ze sprzedaży eKonto Standard i wprowadzi dwie nowe karty debetowe – Visa Pionowa i Mastercard Pionowa.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowosci-od-mbanku-nowe-karty-szybsze-przelewy-i-silne-uwierzytelnianie