Ta ostatnia zmiana, to wynik zbliżającego się wdrożenia dyrektywy PSD2. Nowe przepisy wymuszą na bankach stosowanie tak zwanego silnego uwierzytelniania, czyli minimum dwustopniowej autoryzacji klienta – na przykład podczas logowania do bankowości elektronicznej, czy w trakcie dokonywania płatności w Internecie.

Nowe produkty w ofercie mBanku

Co to oznacza dla klientów? Przykładowo podczas logowania mBank poprosi użytkowników nie tylko o identyfikator i hasło, ale także o wpisanie hasła SMS, lub potwierdzenie operacji za pomocą mobilnej autoryzacji.

mBank wprowadza także nowe produkty, które nie mają związku z dyrektywą PSD2. Chodzi przede wszystkim o przelewy Express Elixir i prośbę o przelew BLIK w aplikacji mobilnej. Obie funkcje mają pojawić się w ofercie banku najpóźniej 14 września 2020 roku… Trzeba przyznać, że to dość odległy termin.

Załóż konto w mBanku i korzystaj z mobilnej autoryzacji

Czym jest prośba o przelew BLIK? To możliwość wygodnego wysłania wypełnionej przez klienta formatki przelewu – na przykład do znajomego, który ma wykonać dla nas taką transakcję. Wystarczy wybrać osobę, wpisać kwotę i opis płatności. Osoba, którą prosimy o wykonanie przelewu będzie musiała jedynie zaakceptować zaproponowaną przez nas płatność w swojej aplikacji mobilnej.

Już niedługo w ofercie mBanku pojawi się także eKonto Junior, czyli rachunek, który możemy założyć na przykład swojemu dziecku. Konto będzie dostępne z nowymi kartami – Visa Junior i Mastercard Opaska Junior. Koszt wyrobienia opaski to 25 zł, z kolei karta Visa Junior ma być bezpłatna.

Dodatkowo mBank wycofa ze sprzedaży eKonto Standard i wprowadzi dwie nowe karty debetowe – Visa Pionowa i Mastercard Pionowa.