Użytkownicy, którzy pobiorą nową wersję aplikacji będą mogli logować się do niej za pomocą odcisku palca (TouchID) i skanu twarzy (FaceID, tylko na iOS). Za pośrednictwem Orlen Pay będzie można też opłacić produkty pozapaliwowe – na przykład płyny do spryskiwaczy dostępne na pojeździe.

Nowe funkcje w aplikacji Orlen Pay

To nie koniec nowości. Na wybranych stacjach Orlen aplikacja pozwoli także na obsługę transakcji związanych z mobilnym zakupem myjni. W sklepie Google Play czytamy, że w Orlen Pay pojawiła się obsługa rabatów Biznes Tank oraz Karty Dużej Rodziny, a także możliwość dodania kilku numerów rejestracyjnych pojazdów.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o zmianie regulaminu Orlen Pay, w ramach którego w aplikacji miały pojawić się nowe funkcje – między innymi Apple Pay, Google Pay i BLIK. Na te zmiany klienci muszą jednak jeszcze poczekać. Na razie wprowadzono tylko część zapowiedzianych zmian, czyli właśnie płatności za myjnie, czy produkty inne niż paliwo.

Za pomocą Orlen Pay można płacić za paliwo (a teraz także za inne produkty i usługi) bez konieczności podchodzenia do kasy. W przypadku tankowania wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na dystrybutorze i postępować z zgodnie z instrukcjami podawanymi w aplikacji. Orlen Pay pozwala także na dostęp do historii tankowań oraz otrzymywanie faktury na maila (w przypadku klientów firmowych).

Warto wspomnieć także o innym projekcie realizowanym przez PKN Orlen – chodzi o zaliczki pracownicze, które są obecnie testowane wspólnie z fintechem Symmetrical. Jest to działania w ramach programu akceleracyjnego.