Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowy akcelerator Alior Banku. Oto wybrane fintechy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Alior#Fintech
Opublikowano: 13 września 2018, 10:34 Aktualizacja: 8 sierpnia 2019, 12:45

Na wczorajszej konferencji prasowej Alior Bank ogłosił powstanie nowego akceleratora RBL_Start. Poznajcie osiem fintechów wybranych do programu.

Są to głównie startupy z takich obszarów jak robodoradztwo, open banking, czy blockchain. Do programu zgłosiło się około 80 fintechów, ale ostatecznie do akceleratora zakwalifikowano tylko 8 z nich – Investitute, PayPo, Kekemeke, Bankzee, Spendee, Aazzur, Blockey i AIB Busters. W trakcie programu akceleracyjnego fintechy będą współpracować z mentorami i zewnętrznymi partnerami Alior Banku. Więcej o RBL_Start można przeczytać tutaj.

Akcelerator RBL_Start. Poznajcie wybrane fintechy

Investitute to startup z obszaru robodoradztwa, który automatyzuje procesy inwestycyjne. PayPo oferuje zautomatyzowany proces odroczonej płatności za zakupy w sklepach internetowych (dla klientów indywidualnych) – firma współpracuje z Przelewy24. Dzięki nim za towar można zapłacić nawet 21 dni po zakupie.

Otwórz konto firmowe w alior banku

Kekemeke to program lojalnościowy w aplikacji mobilnej, który zastępuje tradycyjne kartki z pieczątkami. Natomiast Banzkee jest bankową aplikacją dla dzieci i nastolatków, która ma rosnąć razem z dziećmi.

Ciekawymi rozwiązaniami z obszaru open banking i PSD2 są aplikacje Spendee i Aazzur. Ta pierwsza to agregator rachunków z wielu banków, który pozwala na zaawansowane zarządzanie finansami. Do apki można podpiąć konta z wielu banków i mieć na nie podgląd w jednym miejscu. Podobne funkcjonalności oferuje Aazzur, czyli otwarty ekosystem bankowości z agregatorem rachunków i usług fintechowych w jednej aplikacji.

Natomiast Blockey to rozwiązanie do zdalnej weryfikacji klientów bankowych w oparciu o technologię blockchain. Ostatni z ośmiu startupów to AI Busters, wykorzystujący czatboty do obsługi klienta.

Uczestnicy akceleratora otrzymają dostęp do przestrzeni w warszawskim Warsaw Spire, gdzie będą mogli przeprowadzać testy z klientami. Startupy będą miały także dostęp do środowiska testowego Open Banking. Tegoroczna edycja RBL_Start potrwa 3 miesiące.

Poznaj I załóż firmowe w alior banku


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowy-akcelerator-alior-banku-oto-wybrane-fintechy