O sprawie pisze Puls Biznesu. Początkowo wydawało się, że nowy bank będzie się nazywał Vodeno – tak jak spółka, która stoi za budowaniem projektu. Teraz w grze mają być jeszcze trzy nazwy – wywodzące się z greckiej mitologii Aion lub Aurora, albo mająca perskie korzenie joon. Trwają także rozmowy na temat modelu biznesowego.

Wojciech Sobieraj wraca do gry

Na razie nie wiadomo czy nowy bank Wojciecha Sobieraja zacznie tylko od świadczenia usług w modelu bank-as-a-service (czyli jako gotowa platforma dla banków), czy równolegle zaoferuje także mobilne usługi bankowe dla małych i średnich firm. Puls Biznesu podaje, że start fintechu może mieć miejsce już po wakacjach, lub najpóźniej na przełomie 2019 i 2020 roku.

Zgodnie z informacjami Pulsu Biznesu większość stanowisk w banku jest już obsadzona. Osoby zatrudnione w IT i back office będą pracować w Warszawie, a kadra do spraw sprzedaży zajmie biura w Brukseli – czyli tam gdzie siedzibę ma spółka matka całego przedsięwzięcia Vodeno Holding Cooperatief. Z kolei firma Vodeno (stojąca bezpośrednio za tworzeniem nowego banku) jest zarejestrowana w Warszawie.

Wojciech Sobieraj jest ojcem sukcesu Alior Banku, który rozpoczął działalność w 2008 roku, a w roku 2012 zadebiutował na GPW.Z kolei trzy lata później kontrolę nad Aliorem przejął państwowy gigant PZU. Obecnie bank obsługuje ponad 4 mln klientów.