Na początku lipca Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na przejęcie 100% udziałów PayPro (operatora Przelewy24) przez firmę Dotcard, należącą do duńskiego fintechu Nets.

Przelewy24 i Nets – powstaje nowy gracz na polskim rynku

Nowa polska grupa pod nazwą „P24 DotCard” zawiera w sobie serwisy: Przelewy24, Dotpay oraz eCard. Dwa ostatnie zostały nabyte przez Nets na początku bieżącego roku. P24 DotCard jest dzięki temu połączeniu jednym z największych dostawców usług płatniczych w Polsce. Większościowym, 51% udziałowcem w P24 DotCard jest Nets. Wszystkie serwisy zachowają swoje marki własne – czytamy w komunikacie Przelewy24.

– Dzięki wspólnej ofercie będziemy w stanie wzmocnić portfolio usług, a jako część grupy Nets, we współpracy ze wszystkimi jej członkami, dostaniemy możliwość usprawnienia prac nad innowacyjnym podejściem do rynku, na którym działamy – komentuje Piotr Kurczewski, Prezes Zarządu PayPro S.A.

PayPro jest już drugim polskim fintechem kontrolowanym przez Nets. W styczniu 2019 roku Duńczycy przejęli Dotpay/eCard od Funduszu MCI.EuroVentures. Suma transakcji opiewała na 315 mln złotych, co czyniło ją największą akwizycją na polskim rynku fintech.

Duński fintech Nets Denmark działa jako dostawca usług płatniczych w krajach skandynawskich i nadbałtyckich. Działalność Nets obejmuje przede wszystkim rozwiązania w zakresie akceptacji transakcji płatniczych, jak również usług dodatkowych w zakresie systemów zarządzania kartami. Firma oferuje również rozwiązania antyfraudowe.