Właściciele sklepów internetowych mają czas do 31 grudnia 2020 roku, aby dostosować systemy płatności w swoich do wymogów SCA. Jeśli tego nie zrobią grozi im przede wszystkim spadek wskaźników akceptacji transakcji, ponieważ klienci mogą mieć problem ze zrealizowaniem płatności.

Jakie rozwiązania Nuvei zaoferuje swoim klientom?

Kanadyjski fintech Nuvei dostosował swoją platformę do wymogów SCA (silnego uwierzytelniania). Chodzi między innymi o wprowadzenie rozwiązania 3D Secure 2 (3DS2). Nuvei umożliwia obecnym i nowym klientom korzystanie z rozwiązania dostosowanego do nowych przepisów. Sprzedawcy mogą teraz zdefiniować zestaw kryteriów kierowania transakcji do 3DS2 lub 3DS1 (o ile ten ostatni jest wciąż dostępny na danym rynku).

Fintech Nuvei oferuje kilka mechanizmów, które pozwalają utrzymać wysoki poziom akceptacji transakcji i pomagają uniknąć ewentualnych problemów wynikających z przejścia na 3DS2. W komunikacie czytamy, że rozwiązanie oferuje ciągłe wsparcie dla 3DS1, co ma zapobiegać spadkom współczynnika akceptacji transakcji. Przykładowo w momencie, gdy nie uda się uwierzytelnić transakcji za pomocą 3DS2, klient zostanie poproszony o autoryzacje za pośrednictwem 3DS1.

– Nasze podejście do SCA polega na zminimalizowaniu poziomu trudności w dostosowaniu się do nowych przepisów – zarówno dla sprzedawców, jak i ich klientów. Naszym celem jest optymalizacja transakcji i zapewnienie możliwie najlepszych współczynników konwersji przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych poziomów bezpieczeństwa – mówi Philip Fayer, CEO Nuevi.