Wyszukiwanie wizualne ma się pojawić na platformie pod koniec bieżącego roku. Dzięki temu rozwiązaniu klient będzie mógł wyszukiwać towary na Allegro za pomocą zdjęć. W trakcie najbliższych miesięcy firma będzie aktywnie rozbudowywała swoją sieć punktów odbioru. Obecnie jest ich około 20 tys. , a nowe lokalizacje mają się pojawić szczególnie na obszarach wiejskich.

Nowe rozwiązania na Allegro już niebawem

Niewykluczone, że jeszcze wcześniej na Allegro pojawią się odroczone płatności, czyli usługa pozwalająca na opłacenie zakupów kilkanaście dni po ich sfinalizowaniu. Termin zapłaty na Allegro ma wynosić 30 dni, ale na razie nie wiadomo, kto będzie dostawcą tego rozwiązania. Obecnie za przetwarzanie płatności w serwisie odpowiada dwóch największych operatorów w Polsce – PayU i Przelewy24.

PayU współpracuje w tym zakresie z firmą Kreditech, natomiast Przelewy24 korzystają z rozwiązania PayPo – fintechu, w który niedawno zainwestował Alior Bank. Oferta Kreditech i PayPo różni się od siebie – w przypadku partnera PayU czas na opłatę zakupów wynosi 30 dni, co mogłoby sugerować, że Allegro wybierze właśnie to rozwiązanie. W przypadku Przelewy24 klient ma 21 dni na zapłatę za towary. Jeśli interesują Was odroczone płatności, to odsyłamy do przeglądu tego typu usług dostępnych w Polsce.

Prezes Nuyts podkreślił także dobre wyniki nowej usługi Allegro Smart, która po pierwszych 7 miesiącach funkcjonowania obejmuje około 46 milionów ofert. Pakiet Smart pozwala na darmowe dostawy, po uprzednim opłaceniu abonamentu. Więcej informacji na ten temat wraz z cenami abonamentów można znaleźć tutaj.

To nie wszystkie nowości. W ostatnich miesiącach Allegro nie próżnowało i to kilka tygodni wprowadziło płatności Apple Pay w swojej aplikacji, udostępniło sprzedaż biletów na koncerty oraz wprowadziło limit odnawialny – czyli formę kredytu we współpracy z BGŻ BNP Paribas. Serwis zaoferował także pożyczki dla przedsiębiorców, wspólnie z mBankiem.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO