Partner serwisu Visa dla biznesu

Odroczone płatności od Allegro dostępne w kolejnych kategoriach zakupowych

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Allegro#Płatności
Opublikowano: 23 września 2019, 10:21 Aktualizacja: 23 września 2019, 13:08

Allegro Zapłać Później jest już dostępne w dwóch nowych kategoriach zakupowych. Do kategorii „Dziecko” dołączają „Dom i Ogród” oraz „Sport i Turystyka”. Dzięki nowej usłudze za dokonane zakupy można zapłacić 30 dni po finalizacji transakcji.

Odroczone płatności od Allegro dostępne w kolejnych kategoriach zakupowych

Odroczone płatności na Allegro zostały wprowadzone dzięki współpracy z fintechem PayPo. Po wybraniu produktu klient może zapłacić za niego w dowolnym momencie – nawet 30 dni później, bez dodatkowych kosztów. Dzięki tej metodzie użytkownicy mogą zrobić zakupy o wartości od 40 do 500 zł.

Allegro rozszerza dostępność odroczonych płatności

Co to oznacza dla sprzedawców? Tak naprawdę z ich perspektywy nic się nie zmieni. Sprzedawcy otrzymają płatność tak szybko jak przy normalnej transakcji, a środki trafią na ich saldo Allegro Finanse, w ramach usługi Przelewy24. Docelowo odroczone płatności od Allegro mają się pojawić w kolejnych kategoriach zakupowych.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO

To coraz popularniejsze rozwiązanie na polskim rynku e-commerce. Obok PayPo (fintechu wspieranego przez Alior Bank) podobne usługi oferują PayU, Cinkciarz.pl, czy czeski fintech Twisto.

W przypadku Allegro Zapłać Później klient ma możliwość wydłużenia terminu spłaty o kolejne 30 dni. W takim wypadku musi dopłacić 5% wartości całego zamówienia. Zwroty są możliwe w ciągu standardowych 14 dni lub zgodnie z polityką poszczególnych sprzedawców – wyjaśnia Allegro w komunikacie.

Odroczone płatności to nie jedyna nowość od największej platformy zakupowej w Polsce. Kilka tygodni temu Allegro wprowadziło takie rozwiązania jak Allegro Lokalnie, czy ekspresowa dostawa (tego samego dnia, w którym złożyliśmy zamówienie). Niestety łyżką dziegciu do tej beczki miodu są stale podnoszone prowizje.

kliknij I przejdź do allegro


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

odroczone-platnosci-od-allegro-dostepne-w-kolejnych-kategoriach-zakupowych