Orange to już drugi operator telekomunikacyjny, który zaoferował podobną usługę. Wcześniej sieć Play udostępniła możliwość wliczania biletów komunikacji miejskiej w ciężar rachunku – również we współpracy ze SkyCash. Niestety za korzystanie z takiego rozwiązania trzeba uiścić dodatkową opłatę. W przypadku Play jest to prowizja w wysokości 10% wartości biletu.

Dolicz kwotę za płatny parking do faktury Orange

Z kolei w Orange miesięczny abonament za korzystanie z tej możliwości to 4,99 zł (pierwsze 14 dni jest bezpłatne). Mogą z tego skorzystać klienci abonamentów mobilnych Orange, planów MIX oraz pakietów Orange Love, korzystający z oferty dla klientów indywidualnych i dla firm.

Klienci Orange za parkowanie mogą zapłacić poprzez SMS i Messengera. Żeby skorzystać z pierwszej opcji należy wysłać SMS o treści START na numer 80555, skonfigurować usługę, podając numer rejestracyjny samochodu, miasto i strefę parkowania, w której pojazd będzie stał. Po zakończeniu postoju należy wysłać SMS o treści STOP na ten sam numer.

Z koli klienci korzystający z Messengera całą konfigurację mogą przeprowadzić na czacie z profilem Mobilny Parking, podając odpowiednie dane i wysyłając komendę „Rozpocznij”. Parkowanie można przedłużyć w dowolnym momencie, nie wracając do samochodu. Trzeba pamiętać, żeby za szybą samochodu umieścić identyfikator pobrany ze strony SkyCash lub kartkę z napisem mobiParking.

Jednorazowy zakup nie może przekroczyć równowartości 50 euro w złotych. Natomiast w cyklu rozliczeniowym, klienci mogą doliczyć do rachunku usługi elektroniczne za nie więcej niż równowartość 300 euro – wyjaśnia Orange.