Partner serwisu Visa dla biznesu

Opłata za parking doliczona do rachunku telefonicznego. Nowość dla klientów Orange

Fintek
Fintek
#Fintech#Płatności#Telekomunikacja
Opublikowano: 22 lipca 2019, 09:50 Aktualizacja: 22 lipca 2019, 11:51

Od 18 lipca klienci Orange mogą doliczyć opłaty za parking do rachunku telefonicznego. Nowa usługa działa w 70 polskich miastach, dzięki współpracy ze SkyCash.

Opłata za parking doliczona do rachunku telefonicznego. Nowość dla klientów Orange

Orange to już drugi operator telekomunikacyjny, który zaoferował podobną usługę. Wcześniej sieć Play udostępniła możliwość wliczania biletów komunikacji miejskiej w ciężar rachunku – również we współpracy ze SkyCash. Niestety za korzystanie z takiego rozwiązania trzeba uiścić dodatkową opłatę. W przypadku Play jest to prowizja w wysokości 10% wartości biletu.

Dolicz kwotę za płatny parking do faktury Orange

Z kolei w Orange miesięczny abonament za korzystanie z tej możliwości to 4,99 zł (pierwsze 14 dni jest bezpłatne). Mogą z tego skorzystać klienci abonamentów mobilnych Orange, planów MIX oraz pakietów Orange Love, korzystający z oferty dla klientów indywidualnych i dla firm.

Klienci Orange za parkowanie mogą zapłacić poprzez SMS i Messengera. Żeby skorzystać z pierwszej opcji należy wysłać SMS o treści START na numer 80555, skonfigurować usługę, podając numer rejestracyjny samochodu, miasto i strefę parkowania, w której pojazd będzie stał. Po zakończeniu postoju należy wysłać SMS o treści STOP na ten sam numer.

Z koli klienci korzystający z Messengera całą konfigurację mogą przeprowadzić na czacie z profilem Mobilny Parking, podając odpowiednie dane i wysyłając komendę „Rozpocznij”. Parkowanie można przedłużyć w dowolnym momencie, nie wracając do samochodu. Trzeba pamiętać, żeby za szybą samochodu umieścić identyfikator pobrany ze strony SkyCash lub kartkę z napisem mobiParking.

Jednorazowy zakup nie może przekroczyć równowartości 50 euro w złotych. Natomiast w cyklu rozliczeniowym, klienci mogą doliczyć do rachunku usługi elektroniczne za nie więcej niż równowartość 300 euro – wyjaśnia Orange.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

oplata-za-parking-doliczona-do-rachunku-telefonicznego-orange