Dofinansowanie pochodzi między innymi od Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego – czyli instrumentu finansowego Unii Europejskiej. Za OTB Ventures stoją Gregory Jankilevitsch, Adam Niewiński i Marcin Hejka. Fundusz chce inwestować w małe i innowacyjne firmy, a w swoim portfolio posiada już 8 spółek. Docelowo do 2022 roku chce zainwestować w kolejne 8 podmiotów, tak aby za dwa lata jego portfolio liczyło 16 firm.

OTB Ventures z rekordowym kapitałem na inwestycje w fintechy

W komunikacie czytamy, że OTB Ventures interesuje się takimi obszarami jak FinTech, Sztuczna Inteligencja, Big Data, IoT, Robotyka, czy Chmura Obliczeniowa. Na inwestycję w jedną spółkę fundusz przeznaczy od 1 mln dolarów do maksymalnie 15 mld USD. Horyzont inwestycyjny ma wynosić 10 lat, a OTB Ventures przejmuje zazwyczaj pakiet od 10 do 15% udziałów (ale nie mniej niż 6%).

Do tej pory OTB Ventures zainwestował w takie spółki jak Cosmose, SpaceKnow, Silent Eight, Minit, BabbleLabs, Segron, FintechOS i ICEYE. Na razie największa inwestycja funduszu to wsparcie ICEYE kwotą 10 mln dolarów w maju 2018 roku. Z kolei w listopadzie 2019 OTB Ventures zainwestowało 5 mln USD w Fintech OS.

OTB Ventures najczęściej dokonuje inwestycji we wsparciu innych podmiotów – w poprzednich inicjatywach udział brały takie fundusze jak DNX, Intel Capital, Dell Technologies Capital, Samsung Next, Standard Chartered Ventures, czy Draper Associates.