Zapewni ono profesjonalną przestrzeń do tworzenia rozwiązań płatniczych nowej generacji we współpracy z instytucjami finansowymi, detalistami i innymi partnerami Visa. Centrum pozwoli na zaprezentowanie w praktyce zastosowań wirtualnej rzeczywistości, rozwiązań biometrycznych i internetu rzeczy.

Jakiś czas temu pisaliśmy też o NFC Rings od Visa, które służyły sportowcom podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Pierścienie, dzięki którym można płacić, trafiły do ogólnej sprzedaży i są dostępne również dla „zwykłych” ludzi.

Drugi Netflix w Polsce? Premiera ShowMax

Visa Innovation Center

Pierwsze Centrum Innowacji pod egidą Visy zostało otwarte w San Francisco w 2013 roku. Oprócz „Miasta nad Zatoką” takie centrum mieści się również w Dubaju, Singapurze i Miami. Londyńska placówka będzie zatem pierwszą na terenie Europy.

Będzie to zatem spora szansa dla innowatorów na Starym Kontynencie, w tym dla FinTechowych startupów. W końcu wiadomo jak dużo daje współpraca z marką pokroju Visy.

Nie zabraknie też miejsca na trochę rozrywki z użyciem wirtualnej rzeczywistości. Wiele firm stara się pchnąć naprzód pracę nad tą technologią – na przykład Facebook – jednak do tej pory nie osiągnięto niczego, co można by nazwać przełomem.

W centrum uwagi będzie też Internet of Things, czyli jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy, a może nawet kluczowe zagadnienie 2017 roku.

Otwarcie Visa Innovation Center w Londynie można obejrzeć na żywo w 45-minutowym przekazie pod adresem:

www.visaeurope.com/innovationcenter

O Visa Inc.

Visa Inc. (NYSE: V) to globalna firma zajmująca się technologiami płatniczymi i świadcząca szybkie, bezpieczne oraz niezawodne usługi płatności elektronicznych na rzecz konsumentów, firm, instytucji finansowych oraz jednostek sektora publicznego w ponad 200 krajach i terytoriach zależnych.

Firma obsługuje sieć przetwarzania danych transakcji VisaNet – jedną z najbardziej zaawansowanych na świecie – która może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji, zapewniając konsumentom ochronę przed oszustwami, a detalistom – gwarancję płatności.

Skaner tęczówki i bezprzewodowe ładowanie. Jaki będzie iPhone 8?

Visa nie jest bankiem, nie wydaje kart płatniczych, nie udziela kredytów ani nie ustala opłat pobieranych od konsumentów. Jednak dzięki wprowadzanym przez Visa innowacjom jej klienci z grona instytucji finansowych mogą oferować konsumentom większy wybór – możliwość płacenia w danej chwili przy pomocy kart debetowych, z wyprzedzeniem przy użyciu kart przedpłaconych lub z odroczeniem przy wykorzystaniu kart kredytowych.