Wraz z dodaniem wspomnianych rynków i niedawnym rozszerzeniem partnerstwa w Stanach Zjednoczonych, Azji i Pacyfiku, firmy PayPal i Mastercard osiągnęły obecnie porozumienie w skali globalnej.

Z tej okazji przypominamy o wywiadzie, którego dla Fintek.pl udzielił Matt Komorowski Generalny Menadżer PayPal w Północnej i Centralnej Europie – Matt Komorowski, PayPal dla Fintek.pl- 2 miliardy ludzi wciąż nie ma konta.

Czytaj także: Słodko-gorzki czas dla Samsunga

Wspólny rozwój PayPal i Mastercard

Podobnie jak w przypadku poprzednich umów, globalna ekspansja stworzy wiele wzajemnych możliwości rozwoju, które pomogą PayPal i Mastercard w realizacji wspólnej wizji poszerzania oferty konsumenckiej w zarządzaniu i przesyłaniu swoich pieniędzy:

  • Mastercard stanie się jasną i równoprawną formą płatności w ramach portfela PayPal, dzięki czemu firma Mastercard i jej wystawcy będą mogli łatwo zidentyfikować konsumenta podczas transakcji. Konsumenci zobaczą też znaną cyfrową wersję swojej karty Mastercard od wybranego emitenta. Ponadto, będą mogli wybrać Mastercard jako domyślną metodę płatności, aby umożliwić szybką i łatwą finalizację transakcji.
  • PayPal i Mastercard będą współpracować nad wykorzystaniem nowych technologii przepływu płatności, zwiększając w ten sposób liczbę posiadaczy kart Mastercard, instytucji finansowych
    i klientów systemu PayPal. Poprzez współpracę z partnerami bankowymi, konsumenci będą mogli bez problemu dodawać karty Mastercard do systemu PayPal poprzez aplikacje bankowe.
  • PayPal będzie miał możliwość rozszerzenia swojej dostępności w punktach sprzedaży, korzystając z usług tokenizacji Mastercard. Dzięki temu, konsumenci będą mogli używać stokenizowanych kart Mastercard w swoim portfelu PayPal i dokonywać zakupów w ponad
    6,5 milionach punktów sprzedaży oferujących płatności zbliżeniowe na całym świecie. Konsumenci będą również mieli możliwość szybkiego transferu środków przechowywanych na kontach PayPal na kartę debetową Mastercard.
  • Masterpass zostanie zaprezentowany jako metoda płatnicza dla sprzedawców, którzy przyjmują płatności za pośrednictwem Braintree w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce – tak jak i w Stanach Zjednoczonych, Azji i Pacyfiku. Sprzedawcy będą mieli większe możliwości wyboru i będą w stanie łatwo zintegrować aplikację Masterpass
    w procesie płatności.

– Porozumienie jest podsumowaniem owocnej współpracy z Mastercard – powiedział Gary Marino, Dyrektor Handlowy w firmie PayPal.

– Wspólnie oczekujemy przyspieszenia akceptacji płatności cyfrowych na świecie, ułatwienia płatności online w aplikacji i w sklepach stacjonarnych oraz umożliwienia milionom konsumentów łatwego zarządzania i transferowania swoimi pieniędzmi. – dodał.

– Ludzie znają i ufają marce Mastercard, niezależnie od tego czy płacą w sklepach stacjonarnych czy internetowych – powiedziała Ann Cairns, prezes ds. rynków międzynarodowych w firmie Mastercard.

– Rozszerzone partnerstwo z firmą PayPal potwierdza nasze zobowiązanie wobec miliardów posiadaczy kart na całym świecie do zapewnienia prostych, szybkich i bezpiecznych płatności, których oczekują klienci – zarówno od Mastercard, jak i urządzeń oraz metod płatności. – dodała.