Partner serwisu Visa dla biznesu

PayU nie zwalnia tempa. Przejmują turecki fintech iyzico

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#PayU
Opublikowano: 13 czerwca 2019, 11:37 Aktualizacja: 13 czerwca 2019, 15:29

Fintech z polskimi korzeniami przejmuje turecki startup izyico za 165 mln dolarów. To kolejna duża akwizycja PayU w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

KIR podpisuje umowę z KDPW na rzecz wspierania sektora FinTech

Transakcja ma wzmocnić pozycję PayU w Turcji i usprawnić transakcje pomiędzy krajami Europy Środkowo-Wschodniej, państwami afrykańskimi i właśnie Turcją. Ma też zachęcić do zwiększenia wymiany handlowej w regionie.

PayU zwiększa swoją obecność w Turcji i w Indiach

PayU to firma z polskimi korzeniami, która obecnie znajduje się w rękach południowoafrykańskiego koncernu Naspers. Z kolei izyico to fintech założony w 2013 roku. Firma jest operatorem płatności internetowych i obsługuje około 400 tys. sprzedawców.

To nie pierwsza akwizycja PayU w ciągu ostatnich miesięcy. Firma wydała ponad 500 mln dolarów, aby zwiększyć skalę swojego biznesu w zakresie przetwarzania płatności online. Przejęcie izyico nastąpiło zaledwie 2 miesiące po wykupieniu firmy z Cupertino – Wibmo za 70 mln USD. To jeden z największych dostawców technologii do zabezpieczania płatności online. Fintech działa przede wszystkim w Indiach.

I to właśnie Indie stały się ostatnio jednym z najważniejszych rynków dla PayU. We wrześniu zeszłego roku firma otrzymała licencję od Reserve Bank of India (banku centralnego Indii) na działanie jako pozabankowa instytucja finansowa. Taką samą licencję otrzymał partner PayU i inny członek koncernu Naspers – Kreditech. Dzięki temu Naspers zaoferuje w Indiach nowe produkty kredytowe, a o potencjale tego kraju nie musimy chyba nikogo przekonywać.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

payu-nie-zwalnia-tempa-przejmuja-turecki-fintech-iyzico