Partner serwisu Visa dla biznesu

PayU na zakupach. Przejmują fintech z siedzibą w Singapurze

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#PayU
Opublikowano: 5 lipca 2019, 10:15 Aktualizacja: 5 lipca 2019, 12:33

PayU ogłosiło nabycie pakietu większościowego w spółce Red Dot Payment. Dzięki tej transakcji PayU rozszerza swoją działalność na region Azji Południowo-Wschodniej. Łączna wartość inwestycji i przejęć dokonanych przez firmę w ciągu ostatnich 3 lat zwiększyła się do ponad 700 mln dolarów.

PayU na zakupach. Przejmują fintech z siedzibą w Singapurze

Fintech Red Dot Payment powstał w 2011 roku, a jego siedzibą mieści się w Singapurze. To dostawca rozwiązań płatności internetowych w Azji, obsługujący ponad 500 akceptantów w 22 krajach. Protokół RDP obsługuje globalne i lokalne alternatywne metody płatności, takie jak Visa, Mastercard, UnionPay, WeChat Pay, Alipay, Paylah, czy konta wirtualne.

Na zdjęciu powyżej znajduje się Laurent le Moal – CEO PayU.

PayU przejmuje fintech Red Dot Payment

Wartość przejęcia nie jest znana, ale PayU podaje, że po akwizycji wycena Red Dot Payment zwiększyła się do poziomu 65 mln dolarów. Założyciel utrzyma swoje udziały w spółce, podczas gdy większość pozostałych akcjonariuszy wyjdzie z inwestycji – czytamy w komunikacie.

Według jednego z badań Google i Temasek, Azja Południowo-Wschodnia jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków płatności cyfrowych na świecie. Przewiduje się, że do 2025 r. jego wielkość potroi się i osiągnie wartość 240 mld USD. Sześć największych krajów tego regionu jest zamieszkiwanych przez 350 milionów internautów, co przewyższa populację Stanów Zjednoczonych i stanowi ogromny potencjał biznesowy.

Dzięki inwestycji w RDC PayU chce tworzyć najlepszy w swojej klasie produkt transgraniczny, integrując platformę RDC z PayU HUB, globalną platformą PayU, która zapewni teraz jeszcze więcej lokalnych alternatywnych metod płatności globalnym akceptantom.

To nie jedyna akwizycja PayU w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej fintech z polskimi korzeniami przejął turecką spółkę izyico i firmę z Doliny Krzemowej Wibmo. Wartość transakcji to odpowiednio 165 mln dolarów i 70 mln USD.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

payu-przejmuje-fintech-red-dot-payment