Zespoły PayU i Zooz skupią się na stworzeniu nowego globalnego standardu infrastruktury płatności. W ramach tej wizji zbudują kompleksową, modułową i bardzo elastyczną platformę – system operacyjny płatności (Payment OS), która będzie wspierać zarówno zmieniające się potrzeby handlowców, jak i szersze potrzeby branży płatniczej. Platforma zostanie wyposażona w system zarządzania nadużyciami i raportowanie w czasie rzeczywistym, stworzone, aby wspomagać globalny rozwój handlowców.

350 milionów dolarów – to wartość przejęć PayU na globalnym rynku fintech

Transakcja jest rezultatem udanej współpracy, która po raz pierwszy dała międzynarodowym handlowcom korzystającym z systemu PayU, takim jak np. Gett czy Kiwi dostęp do 2,3 miliarda nowych klientów na szybko rozwijających się rynkach. Platforma PayU Hub, która to umożliwia, została zaprojektowana przez ZOOZ  i wykorzystuje infrastrukturę płatności PayU, aby otworzyć dostęp do nowych rynków dla handlowców o globalnych aspiracjach, ustanawiając w ten sposób unikalny standard dla płatności transgranicznych.

– Nasze dotychczasowe partnerstwo z Zooz przyniosło już korzyści także polskim sprzedawcom, między innymi firmom takim jak PIXERS. Jeszcze bliższa współpraca z utalentowanym zespołem z Izraela pomoże nam ulepszyć platformę PayU Hub, co znacząco wesprze ambitnych graczy na rynku e-commerce, chcących rozszerzyć działalność poza Polskę – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Country Manager, PayU w Polsce.

Cena przejęcia Zooz nie została ujawniona, jednak transakcja zwiększa całkowitą wartość inwestycji i przejęć PayU na globalnym rynku fintech do ponad 350 milionów dolarów. Jest to element serii strategicznych ruchów zapoczątkowanych w 2016 roku, które mają na celu zwiększanie dostępu do usług finansowych dla ludzi na całym świecie.

Współzałożyciele Zooz –  Prezes, Oren Levy oraz Dyrektor ds. Technologii, Ronen Morecki, wejdą w skład globalnego zespołu zarządzającego PayU, koncentrując się na rozwoju technologii i biznesu. 70-osobowy zespół inżynierów IT i  ekspertów rynku płatności stanie się częścią zespołu PayU, zwiększając w ten sposób potencjał firmy.

Firma Zooz została założona w 2010 roku przez Orena Levy’ego i Ronena Moreckiego. Uzyskała status jednego z najbardziej znanych graczy w branży technologii płatności w Izraelu.

PayU jest częścią Naspers, globalnej grupy działającej w branży internetowej i rozrywkowej oraz jednego z największych inwestorów technologicznych na świecie. Po finalizacji transakcji, Zooz stanie się w całości własnością Naspers, wzmacniając dział płatności i wspierając jego strategię zwiększania zasięgu usług finansowych na rynkach wschodzących z długoterminowym potencjałem wzrostu.

PayU/RT