Partner serwisu Visa dla biznesu

Piaskownica regulacyjna już jesienią? Ważne spotkanie w KNF

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#KNF#Piaskownica Regulacyjna
Opublikowano: 17 lipca 2018, 15:33 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 19:53

Dzisiaj w Komisji Nadzoru Finansowego odbyła się druga tura konsultacji z akceleratorami w sprawie piaskownicy regulacyjnej. Niewykluczone, że program ruszy już jesienią.

Piaskownica regulacyjna idzie do piachu? KNF wstrzymuje projekt

Takie informacje przekazał dzisiaj na Twitterze dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych w KNF Artur Granicki.

Kolejne spotkanie z akceleratorami w KNF

Pierwsze spotkanie z akceleratorami odbyło się 12 czerwca. Rozmowa toczyła się w okół tego, jak nadzorca może wspomóc działalność startupów oraz czego one same oczekują od regulacyjnej piaskownicy. Dzisiaj zakończyło się spotkanie numer dwa, które sądząc po komentarzu dyrektora Granickiego przebiegło pomyślnie. Więcej o planach KNF można przeczytać tutaj.

Regulacyjna piaskownica to przestrzeń, w ramach której fintechy mogą testować swoje rozwiązania pod czujnym okiem nadzoru. Tego typu rozwiązania działają między innymi w Wielkiej Brytanii, Singapurze, czy Hong Kongu. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu KNF nawiązał strategiczną współpracę z nadzorcami z krajów azjatyckich.

W KNF od początku bieżącego roku działa także Program Innovation Hub. W jego ramach fintechy mogą uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu prawno-regulacyjnego. Od 5 stycznia do końca I półrocza do Innovation Hub zgłosiło się 35 podmiotów, głównie z obszarów związanych z robodoradztwem, usługami płatniczymi, kryptowalutami i ICO. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Innovation Hub w KNF działa prawie pół roku. Jak sobie radzi?


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

piaskownica-regulacyjna-juz-jesienia-wazne-spotkanie-w-knf