Jako pierwszy na ten temat napisał serwis Cashless.pl. Informacje potwierdziło biuro prasowe Mastercard. Funkcja ma być dostępna także dla wszystkich posiadaczy kart Visa. Środki z bankomatów można wypłacać przy użyciu takich portfeli jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Pieniądze z bankomatów wypłacaj zbliżeniowo – dzięki Apple Pay i Google Pay

Pomimo zapewnień organizacji płatniczych, część klientów zauważa, że w ich bankach funkcja jeszcze nie działa (to pewnie kwestia kilku tygodni). Trzeba też pamiętać, że w ten sposób można wypłacać pieniądze tylko w bankomatach z funkcją zbliżeniową, których w Polsce wciąż nie ma zbyt wiele. Na razie dla osób, które nie chcą nosić przy sobie karty płatniczej, bezpieczniejszą alternatywą pozostaje wypłata kodem BLIK.

Niemniej udostępnienie wypłat przy użyciu portfeli elektronicznych to na pewno dobra informacja. Sieć bankomatów z funkcją zbliżeniową stale się powiększa, a wypłata na przykład przy pomocy Apple Pay, albo Garmin Pay jest naprawdę wygodna. Jesteśmy na tak!

Dzięki tego typu rozwiązaniom życie bez gotówki staje się coraz bardziej realne – szczególnie w dużych miastach. Z drugiej strony jak wskazują eksperci kampanii „Warto Bezgotówkowo” wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia. Przykładowo w województwie warmińsko-mazurskim w ponad 60% punktów handlowo-usługowych nie ma możliwości zapłaty w sposób bezgotówkowy. Co więcej średnia odległość do najbliższego bankomatu to prawie 9,4 km… Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.