Partner serwisu Visa dla biznesu

Pierwsza aplikacja bankowa z Polski w Huawei AppGallery. mBank przeciera szlaki

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#mBank
Opublikowano: 7 maja 2020, 13:18 Aktualizacja: 7 maja 2020, 13:35

mBank poinformował dzisiaj o rozpoczęciu prac nad wprowadzeniem swojej aplikacji do Huawei AppGallery. Wkrótce będzie ona dostępna dla użytkowników korzystających zarówno z urządzeń opartych na Google Mobile Services, jak i Huawei Mobile Services. Jest to kwestia kilku najbliższych miesięcy.

Pierwsza aplikacja bankowa z Polski w Huawei AppGallery. mBank przeciera szlaki

Dzięki współpracy z chińską firmą, aplikacja mBanku będzie pierwszą polską apką bankową, która znajdzie się w Huawei AppGallery, autorskim sklepie z aplikacjami Huawei. Użytkownicy smartfonów chińskiej marki stanowią około 20% wszystkich klientów z aplikacją mBanku.

Aplikacja mBanku będzie dostępna w Huawei AppGalery

Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 390 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Obecnie znajduje się w nim ponad 900 polskich aplikacji. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład w której wchodzą też takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei – czytamy w komunikacie.

Kilka miesięcy temu Huawei popadł w konflikt z USA, przez co został odcięty od wielu usług Google. Chiński producent nie może obecnie oferować usług Google w Europie, przez co przykładowo na nowych smartfonach z linii Huawei P40 nie znajdziemy sklepu Google Play. Oznacza to utrudniony dostęp do oficjalnych aplikacji – także tych bankowych. Dlatego dzisiejszy komunikat mBanku to ważna informacja dla posiadaczy smartfonów Huawei w Polsce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pierwsza-aplikacja-bankowa-z-polski-w-huawei-appgallery-mbank-przeciera-szlaki